אינטרנטחדשות הארץמבזקים

הוגשה בקשה להגבלת אתרי אינטרנט ישראליים המפרסמים שירותי זנות

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לביהמ”ש המחוזי בתל אביב שתי בקשות להגבלת גישה נגד אתרי אינטרנט ישראליים המפרסמים שירותי זנות.

הבקשות, שהוגשו על ידי עו”ד איתי גוהר, מהוות מהלך תקדימי, ראשון מסוגו, על פי חוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עברות באמצעות אתר אינטרנט, שנכנס לתוקף ב-26.9.2017. על פי החוק, יכול תובע מוסמך לפנות לבית-המשפט המחוזי בבקשה להוצאת צווים להסרת אתרי אינטרנט המאוחסנים על גבי פלטפורמות אירוח בישראל, לחסום גישה לאתרי אינטרנט המאוחסנים על גבי שרתים בחו”ל או להורות על סינון האתרים מתוצאות החיפוש. החוק קובע סמכות חדשנית זו לגבי אתרי אינטרנט אשר כוללים פעילות עבריינית מחמישה סוגים: פעילות של ארגון טרור, פרסום תכנים פדופיליים, ארגון הימורים אסורים, סחר בסמים מסוכנים ופרסום שירותי זנות. לאחר כניסת החוק לתוקף, הוסמכו תובעי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה לטפל בהגשת בקשות לצווים לפי החוק. המחלקה משתפת פעולה עם חטיבת החקירות במשטרת-ישראל, ובדיון משותף, הוחלט לאחרונה להתמקד תחילה באתרים המפרסמים שירותי זנות.

קראו גם:  שאשא ביטון מגבה את בן דוד מול האוצר: "שכר המורים חייב לעלות!"

בפרקליטות מציינים כי תופעת פרסום שירותי הזנות שכיחה מאוד באינטרנט, כך שכיום שירותי זנות נגישים לכל דרך האינטרנט באמצעות חיפוש פשוט במנוע חיפוש, ובמסגרת אתרי אינטרנט גדולים, רחבי תפוצה, ובעברית. שתי הבקשות הראשונות שהוגשו היום, נוגעות לשני אתרי אינטרנט בעלי תפוצה רחבה של מאות אלפי כניסות – מישראל בלבד – העוסקים בפרסום שירותי זנות, ופונים לקהל ישראלי. אתר אינטרנט אחד מאוחסן בפלטפורמת אירוח ישראלית, ולפיכך הבקשה לגביו היא להסרתו של האתר באופן מלא מן השרת המארח. אתר האינטרנט השני מתארח על פלטפורמת אירוח זרה, ולפיכך הבקשה לגביו היא להגבלת גישה אליו של משתמשי רשת ממדינת ישראל באמצעות ספקיות הגישה לאינטרנט.

קראו גם:  רא"ל כוכבי: "צה''ל פועל בכל הזירות ומתכונן למלחמה''

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד”ר חיים ויסמונסקי: “בכוונת הפרקליטות להרחיב את השימוש בסעדים הקיימים על פי החוק החדש, וזאת כחלק מתפישת ההפעלה של הפרקליטות בתחום המאבק בפשיעה המקוונת. לפי תפישה זו, יש לפעול באופן משולב, הן כלפי מבצעי העברות באמצעות האינטרנט והן כלפי העבירות עצמן, זאת כאשר לא ניתן להגיע בנקל לחשיפה והעמדה לדין של מבצעי העבירות. עוד הוסיף כי במסגרת הפעילות המשותפת מול המשטרה, נאספים חומרים רבים לגבי אתרי אינטרנט בעלי נגיעה למדינת ישראל הכוללים פרסום שירותי זנות, ובקרוב תוגשנה בקשות נוספות לצווים לפי החוק החדש.”

(אילוסטרציה)

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן