חדשות הארץמבזקים

שני בחורי ישיבה תובעים את משטרת ישראל בעשרות אלפי שקלים

"אנחנו מכירים את ראש הישיבה שלך, נדבר איתו. כדאי לך להתחיל להירגע או שימשיכו לעצור אותך": כך התנהלה שיחת שב"כ בכפייה על בחור ישיבה ונמשכה כ-50 דקות תוך איומים והפחדות. כעת הוא וחברו תובעים את המשטרה. עו"ד יאדו מארגון "חוננו": "צדק מתקן כלפי התובעים שהובלו שלא כדין לתחקור שב"כ"

שני בחורי ישיבה בצפון תובעים את משטרת ישראל ע"ס 15 אלף ₪ כל אחד, בעקבות זימון לתחנה ושיחת שב"כ שנאלצו לעבור ללא הסכמתם, כאשר אחד מהבחורים נלקח מהישיבה בה הוא לומד לעיני חבריו.

"הגיעו לישיבה שוטרים כחולים עם צו", מספר ר', אחד התובעים, "ועיכבו אותי ליד כולם. הם לקחו אותי לתחנת המשטרה, בלי להסביר למה, ושם ערכו עליי חיפוש, לקחו לי את הכל. ניתקו לי את הפלאפון". בהמשך נלקח ר' ללא הסכמתו לשיחה עם איש שב"כ, דבר שמנוגד לחוק.

קראו גם:  המשטרה מבקשת את עזרת הציבור באיתור נעדר בסיכון מיישוב בית אריה

"הכניסו אותי לחדר, ואיש השב"כ התחיל לשאול אותי שאלות. אמרתי לו שהוא יכול לדבר לעצמו. לא יצרתי קשר עין ולא שיתפתי פעולה. השיחה נמשכה בסביבות 50 דקות, שבהן הוא מזהיר אותי 'לא להשפיע על אנשים מסויימים', 'להיזהר מאנשים מסוכנים' ונקב בשמות של חברים שלי. בהמשך הוא איים: 'נדבר עם ראש הישיבה שלך אם תעשה בלאגנים. המשטרה חמה עליך בטירוף, כדאי לך להתחיל להירגע כי אם לא אני אגיד להם להמשיך לעצור אותך ולעשות לך בלאגן", סיפר ר'.

"ברור כי לאחר שנלקח על ידי השוטרים לא הובהר לתובע כי מדובר בעניין וולונטרי. התובע למעשה הובל בכוח לתחקור, לא נאמר לו כי אין הוא חייב לשתף פעולה ולא נאמר לו כי באם לא ישתף פעולה לא יינקטו כנגדו סנקציות כלשהן", נכתב בתביעה.

קראו גם:  ישראל גנץ מאותת - תכנון הכביש משער בנימין לפסגת זאב קרוב לסיום

ר' מספר כי גם על חבריו נכפתה שיחת שב"כ דומה. "אין לי מושג מה אני עושה שמפריע להם. אולי זה שאני מדבר עם חברים שלי ואנחנו חולקים דעות מסויימות. אני לומד תורה בישיבה וחוץ מזה אין לי עיסוק נוסף. הוא איים שאפסיק 'להפיץ את הדעות שלי' – לא ברור לי גם איזו הפצה אני עושה.. לא זכור לי שתליתי שלטים או הלכתי להפגנות. כנראה שגם דיבור עם חברים מאוד מלחיץ אותם".

עוד מנשה יאדו מארגון 'חוננו' המייצג את התובעים הגיש לפני כחצי שנה תלונה על האירוע לקת"צ המשטרה וכן למבת"ן. "למרות שחלפה כבר כחצי השנה התלונות לא נענו לגופן", נכתב.

קראו גם:  חשד לאיום על חיי ראש הממשלה: "רוצח אותך היום עם רובה צלפים"

עו"ד יאדו מסר: "התביעה אמורה לשרת שלושה אינטרסים: אינטרס שמירה על שלטון החוק בפני העצמת כוחן של רשויות האכיפה אל מעבר למותר, אינטרס הגנה על פעילי ימין מפגיעה לא הוגנת מצד הרשויות, והפעלת צדק מתקן כלפי התובעים שהובלו בכוח או בכחש ושלא כדין לתחקור שב"כ בתחנת משטרה".

אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן