חדשות הארץכלכלהמבזקים

רשות המסים ערכה ביקורות בתל אביב, 19 עסקים לא רשמו הכנסות כדין

מסעדן לחוץ במיוחד שלא רשם את הכנסותיו בקופת המסעדה טען: “היה לחץ גדול ולכן לא הדפסתי, אחרי הלחץ מדפיסים הכל”.. לעומתו, בעל חומוסייה, שלא רשם את הכנסותיו העביר את האשמה לעובד שלו וטען: זה העובד שלי! אני לא הייתי ,אבדוק איתו בסוף היום”. מסעדן נוסף, שנמצא כי אף הוא לא רשם הכנסתו בסך כולל של 1,644 ₪ שנעשו באמצעות כרטיס אשראי, העביר את האשמה לאשתו וטען: אשתי עובדת על הקופה ולא הספיקה להדפיס”.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

המקרים הללו ואחרים נוספים, ארעו בשבוע החולף, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בתל אביב-יפו, אשר כלל 221 ביקורות, מהן עלה כי ב- 19 מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה בתל אביב 1, נבחרו בתי עסק בענפי השיפוצים, המסחר והמקצועות החופשיים..

בביקורת שנערכה במספרה, נמצא כי בעל המספרה אינו רושם את הטיפים המתקבלים מהלקוחות וכי הוא אינו רושם אותם בספרי העסק, תשובתו של הספר היתה: לא חשבתי שצריך לרשות, להבא אתקן”. בביקורת שנעשתה אצל רואה חשבון נמצאה שקית עם צ’יקים בסך כולל של 2,850 ₪ ושבגינם לא נעשה כל רישום בספרי העסק. ההסבר שנתן רואה החשבון הוא: השיקים הגיעו רק אתמול או היום, לא פתחתי ולא הייתי במשרד”..

קוסמטיקאית “דיגיטלית” במיוחד, המקבלת תשלומים דרך אפליקציה מותאמת אישית, לא רשמה 4 עסקאות שבוצעו דרך האפליקציה, ביום הביקורת, בסך כולל של 470 ₪, תשובתה היתה “אני רושמת בסוף היום”. בחשבון הבנק של חברה לניהול ולפיתוח הנדסי, הופקד ציק על סך 18,720 ₪, שלא נרשם בספרים, בעל החברה מסר לחוקרים: “אני מוציא תמיד אני פשוט מחכה שיפרע הצ’ק”.
ביום הביקורת נמצאו גם כמה בעלי עסק “מבולבלים” למדי: בעל מספרה טען בפני החוקרים: “התבלבלתי בתאריכים אני רושם הכל”, לנוכח הכנסות שלא רשם בספריו, ואילו פדיקוריסטית שבביקורת אצלה נמצא שאינה מנהלת ספרים כלל, אמרה: יש לי תיק עצמאי ואני מעבירה לרו”ח, לא שמתי לב שהקבלות לא שלי..”.

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

אילוסטרציה

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!