חדשות הארץמבזקים

ילדי מגדל העמק כיכבו בכנסת וכבשו את לבבות חברי הכנסת

תלמידי בתי הספר היסודיים במגדל העמק כבשו את כנסת ישראל לאחר שהמציאו אפליקציות לסיוע וקבלת האחר אותן הציגו בוועדת החינוך ובועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת במפגש 'חדשנות טכנולוגית וערכים חברתיים בהובלת מנהיגות צעירה" בסימן 70 שנה למדינת ישראל.

250 תלמידים, מדריכים, מנהלים, מורים והורים הגיעו לפני כשבוע לכנסת ישראל במסגרת יום מיוחד שהתקיים ביוזמת יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט, ח"כ יעקב מרגי, בסימן "חדשנות טכנולוגית בשירות ערכים חברתיים בהובלת מנהיגות צעירה", שהתקיים לרגל 70 שנה למדינת ישראל, ובמסגרתו הציגו תלמידים מרחבי הארץ את פעילותם במסגרת מיזם "סיסמה לכל תלמיד" הכוללים פרויקטים אשר משלבים חדשנות פדגוגית וחשיבה פורצת דרך, המותאמת למיומנויות הנדרשות לתלמידים בעידן הדיגיטלי, יחד עם למידת חקר שמקדמת ערכים חברתיים של אחריות, קבלת האחר, סובלנות ונתינה למען הקהילה בה הם חיים. כחלק מהפעילות, פיתחו תלמידי בתי הספר היסודיים במגדל העמק, המצאות המקדמות ערכים של סובלנות וקבלת האחר והציגו אותן ובניהן אפליקציית "סוכר במידה", שמיועדת לאנשים חולי סוכרת ואשר הוצגה בוועדת המדע, וכן פרויקטים נוספים שהוצגו בתערוכה ברחבי הכנסת.

קראו גם:  תרגיל ביטחוני יתקיים מחר בבוקר במעבר תאנים

את מגדל העמק ייצגו תלמידים מבתי הספר "עליזה בגין" שהשתתפו בתערוכת "מנגישים לך עתיד", תלמידי "גיורא יוספטל" שצפו במנהלת בית הספר רינת שפטניצקי וחברתם לספסל הלימודים ניקול ליובינסקי מציגות את הנושא "חקר יישוב שלי" בוועדת החינוך ובהמשך הציגו את תוצרי שכבה ה' בתערוכת "פסיפס אנושי", תלמידי בית הספר "מחשבה" מלווים ברב העיר הרב יצחק דוד גרוסמן הציגו בתערוכה "מנגישים לך עתיד" את המצאתם שזכתה במקום הראשון בתחרות הארצית, תלמידי "נופים" שזכו במקום השני בתחרות הציגו אף הם את המצאתם בתערוכה "מנגישים לך עתיד" ולאחר מכן צפו במנהלת לילי נודל יחד עם התלמיד אלחי תמיר מציגים את האפליקציה שהמציאו וועדת המדע כאשר בסיום הדברים שיתף אלחי את המשתתפים בסיפורו האישי כילד חולה במחלה הדושן. תלמיד נוסף מבית הספר "נופים" שריגש את הנוכחים היה אביאל כודרג'י שפתח את האירוע עם השיר "שווים" ונעל אותו עם עם שירת "התקווה". ראש העיר אלי ברדה הודה ליוזם אודי אנג'ל ולמנכ"לית המיזם מגי אסייג שמזה עשור מקדמים את החינוך הדיגיטלי בבתי הספר באמצעות תוכנית "סיסמא לכל תלמיד", למנהלות בתי הספר, למנהלי התוכנית באזור, בישוב ובבתי הספר ואמר: "אנו מעניקים לדור העתיד של מגדל העמק כלים ומיומנויות, משולבים ערכים חברתיים שמשרתים אותם בלימודיהם בעידן הדיגיטלי. הילדים של היום הם מנהיגי המחר".

קראו גם:  בן 7 הובהל לבית החולים סורוקה לאחר שנפגע מסוס בערערה
קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק
קרדיט: דוברות עיריית מגדל העמק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן