חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

הערבים הקימו בית ספר לא חוקי על שטח ארכיאולוגי בהר חברון

פקח המועצה האזורית הר חברון גילה היום (שני) כי בשבועות האחרונים הקימו הערבים מבנה קבע לא חוקי שנועד לשמש בית ספר גדול. המבנה הוקם בחורבת זנותא הנמצא סמוך לבניין המועצה האזורית הר חברון, חורבת זנותא היא מאחז לא חוקי הנמצא על שטח C – בשטח המסומן כשטח ארכאולוגי האסור לבניה. על גג בית הספר מתנוסס שלט עם סמל הרשות הפלשתינית הפועלת בשנים האחרונות בשיתוף האיחוד האירופי ובאופן מוצהר לבניה על אדמות שטח C.

שיטת הקמת ביתי הספר מוכרת וכמוהו הוקמו מבנים דומים על מנת לייצר תמונות פינוי של כיתות לימוד הנועדו לייצר תסיסה בעולם כנגד פעולות ישראל בשטחים. על שטח המאחז הוטל צו ביניים בפסק שניתן ב2017 על ידי בג”צ בעקבות עתירת תנועת ‘רגבים’ שביקשה להרוס את המאחז הלא חוקי, בית המשפט העליון הוציא אז צו הפסקת בניה שכאמור אינו נאכף ואינו נשמר.

קראו גם:  ברקע המתיחות: מה עשה השר הישראלי בגבול איראן?

בתוך כך בשבועיים האחרונים המשיכו הערבים תושבי המאחז נאוועג’ה הסמוך ליישוב סוסיא להקים אוהלים תוך התעלמות מצו ביניים שהוציא בג”צ ומורה להפסיק כל עבודות פיתוח באתר. למרות תלונות רבות בנושא על ידי המועצה האזורית הר חברון ותושבי סוסיא למנהל האזרחי, ולצבא עד לשר הביטחון עד כה לא נעשה דבר.

אמש הגיעו תושבי סוסיא למאחז הנמצא על אדמות מדינה והקימו אוהל משלהם אך במקרה זה פעלו כוחות הביטחון במהירות ותוך כשעה הוציאו צו הרחקה לתושבי סוסיא תוך שהם מוקפים בנאסר נאווג’עה ויתר החמולה לוודא שהמשטרה והצבא אוכפים את החוק.

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר בתגובה כי “תמונות בניית בית הספר תוך ציפצוף גמור על הוראת החוק, מלווה אותנו בתחושות קשות של דין אחד ליהודים ודין אחד לערבים.על רקע קולות מאבקם של תושבי נתיב האבות, מרצדות עדיין למול עיננו, הרס הבתים בעמונה, בעופרה ובתי דרינוף בבית אל. אני קורא למינהל האזרחי לפעול לאלתר למרות השביתה וללא אכיפה בררנית, הגיע הזמן למשילות כנגד פורעי החוק הערבים רגע לפני אובדן שליטה של שטח חיוני בטחוני הנמצא באדמות מדינה ותחת צו בית המשפט.”

קראו גם:  בר לב על הפסקת ההילולה: "מדובר במיעוט חרדי קיצוני וחסר מעצורים"
(קרדיט: דוברות הר חברון)
(קרדיט: דוברות הר חברון)
(קרדיט: דוברות הר חברון)
(קרדיט: דוברות הר חברון)

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן