חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

בתקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה הושמדו שתי מנהרות

במהלך הלילה (ראשון) סיכל צה"ל ניסיון של ארגון הטרור חמאס לחדש תוואי מנהרת טרור התקפית במרחב כרם שלום. במסגרת המאמץ המבצעי, מודיעיני וטכנולוגי לאיתור ונטרול מנהרות טרור, הנמשך מאז מבצע "צוק איתן", והועצם בחצי שנה האחרונה, זוהה בשלב מוקדם ניסיון של ארגון הטרור חמאס לחדש תוואי מנהרה ישן. ניסיון זה סוכל הלילה בפעולה הנדסית בשטח ישראל, בהובלת פיקוד הדרום. התשתית זוהתה כאמור בשלב מוקדם ולא היוותה איום על תושבי האזור. בנוסף סוכלה מנהרה נוספת בשכונת זייתון בצפון הרצועה.

צה"ל מצוי בערנות גבוהה ופועל לחשיפה של ניסיונות טרור במתווים שונים. רצף ההצלחות המבצעיות בתווך התת-קרקעי מתבסס על יכולת טכנולוגית, מודיעינית ומבצעית שיטתית. נמשיך במאמץ לאיתור מנהרות הטרור וסיכולן בכל מקום ובכל זמן בו נדרש.

קראו גם:  "ביידן מחבק אותי ואומר לי רציתי להגיד לכם תודה": האזינו למפקד שיירת הנשיא בביקורו בישראל

חמאס משקיע משאבי עתק בתווך התת-קרקעי תוך בניית מנהרות טרור במקום להשקיע ברצועת עזה ולאפשר רווחה לתושביה. ניסיון חידוש המנהרה מראה כי חמאס מתקשה להשלים עם ירידת פרויקט המנהור לטמיון וממשיך בבזבוז כספים הנדרשים לתושבי הרצועה כאוויר לנשימה.

בצה"ל אמרו כי הכוח פעל בשטחו ולהגנה על אזרחיו וריבונותו. אין בפעילות משום כוונה לדרדור המצב, עם זאת בצה"ל מוכנים וערוכים לתרחישים רבים.

אירוע זה הינו בנוסף לתקיפת תשתית תת-קרקע נוספת של ארגון הטרור חמאס במהלך הלילה במרכז הרצועה כחלק מהמאמץ השיטתי לסיכול פרויקט התת-קרקע מרצועת עזה ובתגובה לאירועי המטענים האחרונים בסמוך לגדר המערכת. ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה.

[/video]
[/video]
קראו גם:  הנשיא קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של גרמניה, וייטנאם ונפאל

תמונת אחד היעדים שהותקפו הלילה ברצועת עזה (צילום: מקורות ערביים)
תקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה
תקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה
תקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה (מקורות ערביים)
תקיפות צה"ל הלילה ברצועת עזה (מקורות ערביים)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן