חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

חוטובלי לסגן שר החוץ הפיני: העבירו את השגרירות לירושלים

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה היום (רביעי) עם סגן שר החוץ הפיני Samuli Vitanen שנמצא בביקורו הראשון בישראל לחיזוק יחסי המדינות פינלנד וישראל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

סגנית השר חוטובלי אמרה בפגישה: “אני רוצה להודות לפינלנד על הידידות ומודה לך על ביקורך הראשון בישראל. ישראל מתעניינת במערכת החינוך בפינלנד ואני מקווה שנוכל לשתף פעולה בתחום זה.”

סגנית השר נתנה סקירה על השינויים הנדרשים בהסכם הגרעין עם איראן. בהקשר לסכסוך הפלשתיני ישראלי אמרה חוטובלי כי “פתרון שתי המדינות אינו עובד ויש להתמקד בבעיות האמיתיות שהן ההסתה ברשות הפלשתינית והתמיכה הכלכלית בטרור”. היא הוסיפה כי ההנהגה הפלשתינית מפוצלת בין החמאס והרש”פ והפלשתינים לא מסייעים לאחיהם בעזה.

פינלנד היא מהתורמות לארגון אונר”א המנציח את הפליטות הפלשתינית ואת אידאולוגיית השיבה וסגנית שר החוץ חוטובלי דיברה על הרפורמה הצפויה בארגון ועל הצורך לנתב את הכספים לסיוע הומניטרי ולא להנצחת רעיון הפליטות: “לא ייתכן שבניגוד למשפט הבינלאומי, הגדרת הפליטות על פי אונר”א עוברת מדור לדור עד לכדי אבסורד שצאצאי דור חמישי נחשבים כפליטים מישראל”.

היא גם התייחסה לדפוס ההצבעות של פינלנד בפורומים הבינלאומיים ואמרה כי: “ישראל מצפה מידידותיה ללכת עם האמת ההיסטורית בנושא ירושלים ומצפה לתמיכה בפורומים הבינלאומיים”.

לסיום, סגן שר החוץ הפיני בירך את ישראל לקראת 70 שנות עצמאות והזמין את סגנית שר החוץ חוטובלי להלסינקי.

חוטובלי לסגן שר החוץ הפיני: העבירו את השגרירות לירושלים
צילום: אלרם מנדל, משרד החוץ

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!