שכונת מגורים חדשה הכוללת 12,500 יחידות דיור תיבנה ביבנה


שכונת מגורים חדשה הכוללת 12,500 יחידות דיור תיבנה ביבנה

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), בראשות סגן הממונה על התקציבים באוצר, אריאל יוצר, אישרה להפקדה היום (רביעי) תכנית של רשות מקרקעי ישראל ביבנה. התכנית מציעה שכונת מגורים הכוללת 12,500 יח"ד, מתוכן כ- 2,000 יח"ד קטנות בצפיפות של כ- 21 יח"ד לדונם נטו ועוד 500 יח"ד מיוחד.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

הבינוי המוצע בתכנית כולל מגוון רחב של דפוסי דיור שמרביתו מאופיין בבנייה מרקמית למגורים בגבהים שונים הנעים בין 6-14 קומות.

התכנון המוצע תואם לראייה הכוללת המפורטת בתכנית המתאר ליבנה. התכנון מבוסס על שלד עירוני הבנוי לאורך שדרה מרכזית החוצה את התכנית, שדרות משניות ורחובות מסחריים, מערכת שטחים פתוחים, שבילים להולכי רגל, רוכבי אופניים ומוסדות ציבור המקושרים למערך התחבורה הציבורית, השבילים והדרכים.

בתכנון השכונה ניתן דגש לחיבורה לעיר הוותיקה וזאת באמצעות הפרדה מפלסית מדרך מס' 42 וממסילת הברזל, על ידי הקמה של מרכז עירוני נרחב הכולל תחנת רכבת, מרכז תחבורה ובינוי לשימושים של תעסוקה, מסחר ומגורים.

מוסדות הציבור פרוסים בשטח התכנית בצורה המאפשרת מרחקי הליכה קצרים ובטוחים מהם ואליהם. התכנון המוצע כולל היצע של יחידות דיור בגדלים שונים המאפשר מתן מענה לכלל האוכלוסייה. נוסף על כך כוללת התכנית שטח למרכז תרבות ופארק עירוני לאורך נחל שורק אשר יפותח גם הוא במסגרת התכנית.

בתכנית שטחים פתוחים רבים הכוללים פארקים רובעיים, שטחים ציבוריים פתוחים קטנים יותר וגינות שכונתיות, פוזרו ברחבי השכונה בצורה מיטבית המאפשרת הליכה מינימאלית מבתי המגורים. השטחים הפתוחים והרחובות המקומיים יוצרים מערכת שטחים ירוקה, רציפה ונגישה אשר מהווה אלטרנטיבה למערכת הדרכים עבור הולכי הרגל.

התכנית מציעה כ- 400,000 מ"ר של שטחי תעסוקה הכוללים תעשייה עתירת ידע ומשרדים המרוכזים במרכז התעסוקתי הנגיש והקרוב לתחנת הרכבת, המרכז יאפשר גישה נוחה ומהירה ואפשרויות תעסוקה רבות. נוסף על כך המרכז כולל כ- 10,000 מ"ר של שטחי מסחר אשר ישרתו את אזור התעסוקה, באי תחנת הרכבת ותושבי השכונה והעיר. כמו כן כוללת התכנית חזיתות מסחריות בתחום השכונה בהיקף של כ – 5,000 מ"ר שיהיו בנגישות גבוהה לתושבים.

בחלקה הצפוני של התכנית מצוי נחל שורק, התכנית מציעה פארק עירוני ושטחים פתוחים בגדת הנחל הדרומית. נוסף על כך כוללת התכנית שטחים נרחבים בייעוד חקלאי, התכנית לא משנה את השימושים בשטחים אלו ומאפשרת את המשך העיבוד החקלאי.

התכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל באמצעות מנהל הפרויקט משה כהן ואדר' קולקר.

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל ציין כי "מדובר בתכנית איכותית, המסדירה מערך מגורים ותשתיות נרחב מאוד באזור ביקוש במרכז הארץ. התכנית מאפשרת תמהיל מגורים רחב אשר ייתן מענה לצרכים המשתנים של פלחי האוכלוסייה השונים עבורם היא מהווה פוטנציאל למגורים. מלבד זאת היא מסדירה מערך תשתיתי, תנועתי ורכבתי לעיר יבנה ולאזור כולו. תכנית זו היא בבחינת תכנית דגל הן בשל גודלה, הערך הגלום בה ואיכותה. תרומתה לעיר ולאזור היא משמעותית והיא צפויה לחזק כלכלית את המרחב באמצעות השימושים שהיא מציעה. אין ספק שהיא מהווה מענה ראוי למשבר הדיור ולמאמצי רמ"י לטפל בנושא".

(צילום: ויקיפדיה)

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן