חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

"התרמית אונר"א גרמה לנזק עצום בישראל ובמזרח התיכון כולו"

ח״כ שרן השכל (ליכוד), חברת ועדת חוץ וביטחון, ערכה היום (שני) דיון בשדולה שהקימה לרפורמה באונר"א, במעמד סגן השר ח״כ ד״ר מייקל אורן, יו״ר ועדת חוץ וביטחון ח״כ אבי דיכטר, ח״כ ד״ר ענת ברקו, ח״כ יהודה גליק ועשרות נציגים מארה״ב, אנגליה אוסטרליה, רוסיה, טנזניה, גרמניה, צ׳ילה, מינמאר, מקסיקו, יפן, ספרד, ארגנטינה, רומניה ועוד.

אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם) מנציח את הסכסוך הישראלי פלסטיני ומשמש כמגן לטרור, במקום למלא את תפקידו ולפתור את בעיית הפליטים. הדיון הנוכחי עסק בהעלאת המודעות בקרב המדינות התורמות למתרחש המערכת החינוך של אונר"א.

ח"כ שרן השכל, יו"ר השדולה לרפורמה באונר"א אמרה כי "מעבר לשימוש שעושים גורמי טרור במוסדות החינוך עצמם כבסיס פעולה למחבלים ולחפירת מנהרות, בחינת התכנים שנלמדים מגלה מערכת של הסתה וחינוך לשנאת ישראל, האדרת שהידים, קריאה למאבק אלים, וכל זאת תחת חסות רשמית וסיוע של האו”ם ובמימון המדינות התורמות.

קראו גם:  דובר צה"ל: נסגר חוב מוסרי - צה"ל למען לוחמי צד"ל:אושרה החלטת הממשלה לס...

חינוך יכול לשנות את חיינו, עתידנו ולעצב את את תפישת המציאות של הדור הצעיר. כל זמן שאונר"א יוצר דמוניזציה ודה לגיטימציה לישראל, הוא מרחיק כל סיכוי לדו קיום והסדר עתידי כלשהו. ‏‎ככל שיותר מדינות יהיו מודעות לפעילות אונר"א, כך נוכל לגייס קואליציה שתלחץ לקיזוז המימון ולרפורמה מעמיקה בארגון."

סגן השר וחה"כ ד"ר מייקל אורן (כולנו), לשעבר שגריר ישראל בארה"ב אמר בדיון כי "התרמית אונר"א גרמה לנזק עצום בישראל ובמזרח התיכון כולו – פירוק הארגון יועיל לתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.

אונר"א הוא ארגון שקרי ומושחת שמטרתו לפברק מיליוני פליטים במטרה לזכות בכספים מהעולם. זהו הארגון הבין-לאומי היחיד שמוריש את התואר פליט גם עבור מי שקיבל אזרחות ממדינה אחרת ומשתכר בכבוד. אונר"א מנציח את בעיית הפליטים הפלסטינים ואת הסכסוך הישראלי-פלסטיני בכך שמחנך את הנוער הפלסטיני לשנוא את מדינת ישראל ולפעול למחיקת הארגון".

קראו גם:  ראשוני: מספר פצועים בדרגות שונות בתאונת דרכים בכביש 40

יו״ר ועדת חוץ וביטחון ח״כ אבי דיכטר אמר: "בתפקידי כראש השב"כ, נפגשתי בעבר עם מקביליי ברשות הפלסטינית. הם שאלו אותי: "מה אתה חושב הוא הבעיה העיקרית שלנו"? אמרתי להם "אתם מנסים להמציא משהו שלא קיים, אתם מנסים להמשיך קדימה ולהסתכל אחורה, אין חיית כלאיים שכזאת". אונר"א רוצה לעזור לאנשים בצרה, אבל על ידי כך מממנת אנשים המזוהים עם טרור וגורמים באופן עקיף להרג של אזרחים חפים מפשע."

ח"כ ד"ר ענת ברקו אמרה בדיון כי "לא יכול להיות שביחס לשאר פליטי העולם, הפלסטינים מקבלים מעמד פליטות מיוחד. אונר"א חייבת להיסגר והפליטים הפלסטינים צריכים להיות תחת ארגון האו"ם המטפל בכלל הפליטים, הUNHCR.

תמיד כשאני מדברת על אונר"א אני דואגת להצטייד במעטפה הקבועה שלי ובה חמש תמונות. שלוש מתוכן הן של מחנה פליטים בירדן, סוריה ותורכיה ותמונה אחת של מחנה פליטים שועפט. לא פעם, הצופים מביטים בפליאה נוכח הבניינים הגבוהים מבטון שאינם אופיינים לאף מחנה פליטים בעולם. התמונה החמישית היא של משפחתי ובית הוריי מבגדד. אנחנו, לעומת הפלסטינים, לעולם לא הוכרנו כפליטים.

קראו גם:  אישה בת 40 נפצעה אנוש מפגיעת רכב בראשון לציון

לצערי, הפלסטינים הפכו את הפליטות הגנטית שלהם לקריירה ובכך סיכלו כל אפשרות לשלום בעתיד."

ח"כ יהודה גליק: "אני קורא למדינות התורמות לאונר"א לחשוב היטב מה הם עושים עם כספם. להפסיק לבזבז את כספם על ארגון שרק מנציח את הבעיה במקום להביא לפתרונה"

בדיון העיד מארק חאלווה, פליט פלסטיני, שהתחנך במוסדות אונר״א וסיפר על מערכת ההסתה המשומנת: "בבית הספר בו למדתי המורה למתמטיקה היה שואל אותנו-אם פצצה אחת יכולה להרוג 7 יהודים כמה 7 פצצות יהרגו"

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן