חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

נצרת: 15 חשודים נעצרו בגין סחיטת בעלי עסקים וגביית דמי חסות

משטרת ישראל חשפה ועצרה לפנות בוקר (ראשון) חברי כנופיה שהטילה בחודשים האחרונים את אימתה על אזרחים ועסקים נורמטיביים בעיר נצרת. הכנופייה סחטה על פי החשד סכומי כסף מבעלי עסקים ואנשים פרטיים. לבעלי עסקים ואזרחים שבחרו שלא להיכנע לסחיטה ולא לשלם היו חברי הכנופיה גורמים נזקים כבדים, משגרים איומים ואף ביצעו ירי לעבר בתיהם ובתי העסק במטרה להפחידם ולאלצם לשלם.

הלילה, בהינתן האות פשטו מאות שוטרי משטרת ישראל ובהם לוחמי יחידות מיוחדות ,בלשים, חוקרים, לוחמי משמר הגבול, כלבנים וטכנאי זיהוי פלילי על בתי החשודים שעל פי החשד פעלו בחודשים האחרונים לסחוט בעלי מסעדות ואזרחים בנצרת בדגש לאזור המעיין.

כאמור, לאחר חקירה סמויה שנמשכה למעלה מ-10 חודשים, תוך שימוש בכלל המשאבים והאמצעים הטכנולוגים ובשיתוף פעולה עם פרקליטות מחוז צפון, עצרה היום לפנות בוקר משטרת ישראל 15 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו 2 רכבי יוקרה, סמים מסוגים ובמשקלים שונים, נתפסו כספים במזומן בסכום של כ-₪ 100,000 וכן נתפס רכוש בשווי כולל של כ- 1,000,000 ש"ח שבתום ההליך המשפטי בכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. בנוסף, בחקירה זו צפויים להיחקר עשרות רבות של מעורבים.

קראו גם:  פיגוע בתימן: 4 הרוגים ו-38 פצועים בפיצוץ מטען חבלה בשוק הומה אדם

על פי החשד והשיטה נהגו חברי הכנופיה להגיע למסעדות או בתי קפה ובשלב מסויים מתחיל בין חברי הכנופייה "ויכוח" שמיד מתפתח להתפרעות מכוונת שבמהלכה החשודים משליכים חפצים מכל הבא ליד וגורמים למקום לנזקים כבדים. בעל בית העסק שנגרמו לו נזקים היה פונה לאחד מראשי הכנופייה בבקשה לשלם לו על מנת שלהבא לא יגרמו לו במקום נזקים. בעלי העסקים ״שלא הבינו את הרמז״ ולא שילמו לסוחטים נחשפו לסכנה מוחשית על ידי ירי לעבר בית העסק ואף לבתיהם הפרטיים. במקרים מסויימים האיום עלה אף לכדי השלכת רימונים על מנת להפחידם במטרה שישלמו את דמי החסות.

חברי הכנופיה הטילו אימתם ובעלי עסקים בנצרת שילמו להם "דמי חסות" על מנת שלא יאונה רע להם ולעסקיהם.

קראו גם:  גנץ: מדינת ישראל מצרה על מותה של שירין אבו עאקל...

העצורים יובאו החל מהשעה 11:00 לדיונים בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בנצרת

משטרת ישראל קוראת לכל אזרח שנפל קורבן לסחיטה לא להיכנע ולהודיע מיד למשטרה! "הנסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום אינו מבטיח שקט ושלווה ומעודד, לא אחת, את העבריינים להעמיק את הסחיטה וכן להמשיך ולבצע את זממם כלפי אותו קורבן וקורבנות נוספים. המשטרה תמשיך להיאבק בתופעה בנחישות לחשיפה, חקירה ומיצוי דין עם עבריינים באשר הם." אמרו במשטרה.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן