חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

אלוף נדב פדן מונה למפקד פיקוד המרכז, "נמשיך לעמוד על המשמר"

היום (רביעי) מונה אלוף נדב פדן למפקד פיקוד המרכז. טקס החילופים בפיקוד המרכז נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים. אלוף נדב פדן מחליף בתפקידו את אלוף רוני נומה אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות.

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט אמר בטקס: "רוני, במהלך תפקידך, הובלת את הלחימה בטרור בנחישות וביצירתיות, פעלת לשימור האיזון בין השיקול המבצעי לבין השיקול הערכי במרקם החיים העדין והצלחת לשמור על הביטחון ותחושת הביטחון גם בשעות הקשות שידעה הגזרה. במציאות שבה אויבנו מבקשים לטשטש את הקו המפריד בין לוחמים לבין אוכלוסייה אזרחית גיבשת תפיסת לחימה חדשנית מול הטרור, הובלת אותו בחשיבה אמיצה ויצירתית, שהביאה לעצירת מתקפת הטרור ולהחזרת הביטחון. אני מודה לך על שותפות ואחריות."

הרמטכ"ל פנה למפקד פיקוד המרכז הנכנס ואמר, "נדב, אני משוכנע כי יכולותייך כמפקד מקצועי וערכי לכל אורך הדרך יוסיפו לעמוד לצדך בתפקידך החדש. אתה מקבל את הפיקוד בתקופה מורכבת, שבה תידרש להילחם בנחישות בטרור ולהגן על חיי אדם ובו בזמן להפריד בין טרור לאוכלוסייה ולאפשר את מרקם החיים התקין ואת שיפור המציאות הביטחונית – אזרחית לטובת האוכלוסייה כולה. מפקדי הפיקוד וחייליו, התקופה האחרונה הציבה לפניכם אתגרים רבים. ראיתי אתכם, מתמודדים עם מציאות מורכבת בנחישות ובקור רוח מול תופעת הטרור בהשראה ומונעים באופן ישיר את הפגיעה באזרחים ואת הפגיעה בעורף הישראלי. ראיתי מפקדים בדרגים השונים הפועלים לשיפור מוכנותו של הכוח הלוחם באימונים ובתרגילים, לוחמים שפועלים בתחושת שליחות ובדבקות אמיתית במטרה. אני סומך עליכם שתוסיפו לפעול במחויבות לביצוע המשימות במקצועיות ובערכיות, תפעלו בשותפות עם גופי הביטחון ובכך תבטיחו את ביטחון ישראל".

קראו גם:  משרד הבריאות: תמונת מצב 6,267 מאומתים חדשים אתמול (25.6).15,0...

מפקד פיקוד המרכז היוצא, אלוף רוני נומה אמר כי "בשלוש השנים האחרונות התמודדנו עם שינויים בזירה הפלסטינית. לצד הטרור המאורגן והטרור העממי איתו למדנו להתמודד לאורך עשרות שנים, נדרשנו לפתח מענה לביטויי הטרור בהשראה. בתקופה זו, פותחו כלים מודיעיניים ומבצעיים ומבוצע שימוש ייחודי במיטב הטכנולוגיה והאנשים. מאז פרוץ אירועי גל הטרור שזכה לכינוי "גודל השעה" זוהו וסוכלו באמצעות כלים אלה מאות כוונות לבצע פיגועים. פעלנו באופן מבדיל ומדויק למעצר פעילי טרור, לפגיעה בתעשיית ייצור כלי הנשק הבלתי חוקי, ואנו פועלים להחרמה מירבית של כספי טרור ולשיבוש ההסתה לאלימות בחברה הפלסטינית. ברצוני להישיר מבט ולהביע הערכה עמוקה לעשרות אלפי אנשי שירות הביטחון הכללי, אנשי המנהל האזרחי ותיאום פעולות הממשלה בשטחים, האנשים היקרים האמונים על הייעוץ המשפטי, שוטרי משמר הגבול ומשטרת ישראל, אנשי הביטחון וצוותי החירום בהתיישבות ולוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים. עשינו כל שלאל ידינו כדי לעמוד במשימות, לעיתים הצלחנו ולעיתים נכשלנו, כל הישג מושג בעמל רב, כל כישלון מדיר שינה מעיננו ומוביל לתחקור ולמידה מעמיקים. אזרחי ישראל – גם מבלי לדעת זאת, וטוב שכך – חבים לכם תודה והוקרה, על עשייה רצופה ומחויבות עמוקה לביטחונכם. היו גאים על פועלכם, אתם ראויים לכך".

קראו גם:  "חוק הנאשם": "יבוא יום והוא לא רחוק בעיני שהציבור יתבייש בכם''

מפקד פיקוד המרכז הנכנס, אלוף נדב פדן אמר בטקס כי "תפקיד מפקד פיקוד המרכז הוא זכות גדולה הכרוכה בחובה ואחריות, זכות לפקד על לוחמים ומפקדים בעלי תחושת שליחות ומסירות, זכות לקחת חלק בהגנה על מדינת ישראל ותושביה, אחריות כבדה בזיהוי והבנת המציאות על מורכבותה, אחריות למדיניות והפעלת הכוח באופן ובעוצמה הנכונים. לכם, אנשי ההתיישבות ברצוני לומר שהיינו ועודנו מחויבים לביטחונכם. יום ולילה נמשיך לעמוד על המשמר, חיילי צה"ל, לוחמי מג"ב, משטרת ישראל ואנשי שירות הביטחון הכלל. יחד בנחישות ובתחושת שליחות על מנת ליצור ביטחון ולאפשר איכות חיים הן לישראלים והן לפלסטינאים תוך שמירה על שלטון החוק ורוח צה"ל. נלחם ונישאר בני אדם".

קראו גם:  תאונת דרכים בכביש 40: בת 38 הובהלה לבית החולים עם חבלות חזה ובטן

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן