חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

"נפרדים מאיש הצללים" אורי לוברני הלך לעולמו בגיל 92

יועץ שרי הביטחון לשעבר, אורי לוברני, הלך לעולמו הבוקר (שני) בגיל 92. לוברני נולד בחיפה ומילא שורה של תפקידים, היה מזכירו של משה שרת, ב-1956 התמנה ליועץ לענייני ערבים לראש הממשלה דוד בן-גוריון, ב-1963 החליף את יצחק נבון כמנהל לשכת ראש הממשלה בן-גוריון, ב-1964 היה שגריר ישראל באוגנדה, היה בהמשך שגריר ישראל באתיופיה ובשנת 1973 התמנה לשגריר ישראל באיראן.

בתחילת שנות ה-90 ניהל את המגעים הדיפלומטיים בין ישראל לאתיופיה שהובילו למבצע שלמה ובין השנים 1983–2000 שימש כמתאם הפעולות בלבנון.

בשנת 2000 לאחר נסיבת צה"ל מלבנון שימש לוברני כיועץ לשר הביטחון ונשאר בתפקיד זה עד שנת 2010 ואחר כך עבר לתפקיד יועץ לשר לנושאים אסטרטגיים של משה (בוגי) יעלון. ב-2015 פרש לוברני משירות המדינה.

קראו גם:  בנט: אני פונה כאן לחברי האופוזיציה ולראשיה:אל תפילו א...

שר הביטחון אביגדור ליברמן פרסם הודעה בעקבות לכתו של אורי לוברני בה כתב, "נפרדים בכאב מהול בגאווה מאיש הצללים, אורי לוברני. שליח ציבור עתיר זכויות, שהקדיש את חייו לביצור ביטחונה של מדינת ישראל. לוברני שימש כיועץ מיוחד לשרי הביטחון לדורותיהם, ותרומתו העצומה לתקומת ישראל תישאר אסורה לפרסום עוד שנים רבות. משרד הביטחון מרכין ראשו ומשתתף באבלה של המשפחה. יהי זכרו ברוך."

אורי לוברני וראש הממשלה נתניהו (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן