חדשות הארץמבזקים

אירוע היסטורי באשכול – אבן פינה לבתי ספר חדשים

היום (ראשון) נערך במועצה האזורית אשכול טקס להנחת אבן פינה להקמתם של שני בתי ספר יסודיים חדשים. הפעם לא מאילוצי ביטחון וצרכי מיגון, אלא בשל הצמיחה הדמוגרפית המרשימה שנרשמת בשנים האחרונות במועצה.

שני בתי הספר ימוקמו בסמיכות לבית הספר היסודי הקיים ' ניצני אשכול' ויעוצבו באופן חדשני, עם סביבות למידה חדשניות שמאפשרות למידה משמעותית, תוך זיקה לאופי הכפרי של המועצה ובכלל זה, מבנים חד קומתיים טבולים בירק עם שטחי גינון משותפים שישקפו את מרקם החיים הייחודי באשכול. כל המבנים יהיו ממוגנים מפני ירי טילים, בהתאם להוראות פיקוד העורף.

בתי הספר החדשים צפויים להיפתח בספטמבר 2019. במקביל לבנייתם, מקיימת המועצה תהליך אסטרטגי מעמיק בשיתוף התושבים של גיבוש זהות חינוכית חדשה המשותפת וגיבוש חזון חינוכי ברוח ערכי תושבי המועצה.

קראו גם:  הולך רגל בן 49 נפצע בינוני מפגיעת רכב בראשון לציון

גדי ירקוני" אין מרגש מלהקים בתי ספר חדשים, דבר שמבטא יותר מכל את הצמיחה הדמוגרפית במועצה, את בואם של תושבים חדשים וחזרתם של הבנות והבנים הביתה, לקבוע כאן את ביתם. זהו ניצחון ההתיישבות והרוח על האתגרים והטרור. באשכול האירוע מרגש שבעתיים, עם המיזוג ההיסטורי בין קהילות המושבים והקיבוצים בבתי הספר היסודיים.

ירקוני הוסיף: "מועצה אזורית אשכול מקדשת את החיים ואת החינוך ואנו בוחרים להשקיע את מירב המשאבים שלו בחינוך. ידינו מושטת לשלום ואנו שואפים שגם שכנינו יזכו לחיים טובים ולהקמת בתי הספר חדשנים ושהילדים בשני צדיו של הגבול יזכו לגדול ולהתחנך באיכות חיים ובשקט".

צילום: דוברות המועצה האזורית אשכול

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן