חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

70 שנה לחטיבת "גולני" – מסירות, עמידה במשימה וניצחון בכל קרב

חטיבת "גולני" ציינה השבוע 70 שנה להקמתה. חטיבת "גולני" הינה חטיבת חיל-הרגלים הסדירה היחידה בצה"ל הפועלת ברציפות מהקמת צה"ל בפברואר 1948, ולפני כן היוותה חלק מחטיבת "לבנוני" שהתפצלה לשתי חטיבות. כחטיבת חי״ר סדירה השתתפה חטיבת "גולני" בכל מלחמות ישראל, ולקחה חלק בקרבות הקשים ביותר. חטיבת "גולני" כוללת ארבעה גדודים: "ברק", "גדעון", "הבוקעים הראשון" וגדוד סיור. צבע הכומתה החומה נקבע ב-1976, ומסמל את הקשר ההדוק של לוחמי גולני לאדמה.

סמל החטיבה הנמצא גם על התג הוא עץ זית, שורשי וחזק, אופיינו לנוף הגליל והעמקים שהיה נוף של רוב החיילים והמפקדים. סמל של שלום ותקווה המעטר את סמלי צה״ל והמדינה.

מה בשבילך "גולני שלי"? מפקדי חטיבת "גולני" לדורותיהם מספרים

קראו גם:  ארגון נהגי האוטובוסים: "נצא לשביתה ענקית שתרעיד את המדינה"

מפקד חטיבת "גולני", אלוף-משנה שלומי בינדר: "גולני שלי" בשבילי – "חטיבה שהיא משפחה, שהרעות, אחוות הלוחמים שבה ומגוון הצבעים בקשת החברתית הישראלית, הם עוצמה בלתי רגילה. גולני זו מסירות, עמידה במשימה וניצחון בכל קרב. גולני שלי היא מקצוענות, הצבת דרישות גבוהות, יושרה וירידה לפרטים. היא מצוינות והפגנת אחריות אישית. היא מפקדים בגובה העיניים, רתימה מתוך שליחות ודאגה לפרט״.

אלוף-משנה שלומי בינדר

מפקד חטיבת "גולני" בשנים 2012 – 2014, תת-אלוף יניב עשור: "גולני שלי" בשבילי – ״היא פסיפס אנושי מרהיב. חטיבה המאמינה ברוחו של אדם, כל אדם! בגולני מתקיימת מחויבות בלתי מתפשרת לעמוד בכל משימה היונקת מהזדהות עמוקה עם השורשים היהודיים ואמונה בעתיד הישראלי, באופן שבו כל חיל מרגיש שייכות ל-'גולני שלי' ".

קראו גם:  ירידה בשיעור המאושפזים במסדרונות: אלו בתי החולים בהם המטופלים הכי מרוצים
תת-אלוף יניב עשור

מפקד חטיבת "גולני" בשנים 2005 – 2008, אלוף תמיר ידעי: "גולני שלי" בשבילי – "זה משהו מיוחד, אחר, מובדל. 'גולני' היא משפחה שרק אם צמחת בה והיית חלק ממנה אתה יכול להבין אותה. סוג של כתובת קעקע שאינה חרוטה על הגוף אלא עמוק בנשמה״.

אלוף תמיר ידעי

מפקד חטיבת "גולני" בשנים 1987 – 1988, רב-אלוף (מיל׳) גבי אשכנזי: "גולני שלי" בשבילי – ״זה קודם כל פנים של אלפי אנשים, חברים של אמת, שיצעדו אחד עם השני לכל מקום, בשירות ואחריו, משפחה חזקה של רוח, ערכים ונתינה. חלק מהם שילמו את מחיר הביטחון הקשה, וחלקם זכו לראות את ילדיהם גדלים והופכים לדור ההמשך של 'גולני'. את כולם אני לוקח איתי לכל מקום. ביום חגה של חטיבה 1 אני מאחל לכולנו עוד הרבה שנים של אימונים ללא מלחמה. חג 'גולני' שמח״.

קראו גם:  כבאות והצלה: ירושלים - אירוע השריפה בשכונת קריית מנחם, ...
רב-אלוף (מיל׳) גבי אשכנזי

מפקד חטיבת "גולני" בשנים 1978 – 1980, תת-אלוף (מיל׳) דוד (דוביד) כץ: "גולני שלי" בשבילי – ״כל חייל בחטיבה הוא עלה בצמרת העץ של 'גולני'. העלים שנפלו מהעץ מטיבים את האדמה ממנו הוא יונק את חיותו. מעמיקים שורשיו, מעבים גזעו. פורסים ענפיו ונותנים מחסה צל ושמן טוב לכל עם ישראל״.

תת-אלוף (מיל׳) דוד (דוביד) כץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן