חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

לראשונה: משלחת ישראלית על אדמת קטאר – זכתה במקום השלישי

הערב (חמישי), לפני כמחצית השעה נחתה בישראל משלחת משרד החינוך, הכוללת את נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון ונבחרת הבנות של תיכון העמית ראשון לציון. המשלחת ייצגה את ישראל באליפות העולם לבתי הספר התיכוניים בדוחה שבקטאר, וחזרה עם הישג מדהים – מקום שלישי לנבחרת התלמידים של תיכון קציר חולון.

לוח התוצאות ישראל מקום שלישי – צילום: דוברות משרד החינוך

שר החינוך, נפתלי בנט אמר כי זו גאווה גדולה למדינת ישראל! "אני מברך את התלמידים והצוות החינוכי על ההישג המרשים ורוח התחרותיות. מדינת ישראל היא כח עולה בכל התחומים, בכלכלה, בביטחון, בחינוך וכמובן גם בספורט. מלבד ההישג הספורטיבי, עצם השתתפותנו במשלחת היא חלק חשוב מההסברה הישראלית בעולם, ובפרט במדינה כמו קטאר. יישר כוח לתלמידים, מבחינתנו אתם במקום הראשון".

קראו גם:  לראשונה מזה שנתיים וחצי: התכנסה הוועדה המשותפת לממשלות מצרים וישראל

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב אמר כי "משלחת התלמידים הסבה כבוד רב לישראל ולחינוך הגופני, בדרך תרבותית, חינוכית וספורטיבית. יציאת המשלחת לקטאר התאפשרה בזכות נחישות ועובדת צוות של אנשי המקצוע במשרד, ובכלל זה צוות המורים, ואני רוצה לברך אותם ואת התלמידות והתלמידים על ההישג המרשים".

יש לציין כי זו הפעם הראשונה שמשלחת תלמידים משתתפת בתחרות כזו, על אדמת קטאר. המשלחת הישראלית כללה 35 נציגים, ובכלל זה השחקנים והשחקניות, מורים לחינוך גופני ומאמנים.

המשלחת יצאה ב-20 לפברואר, והשתתפותה באליפות בקטאר יצאה לפועל אודות שיתוף פעולה בין הפיקוח על החינוך הגופני במשרד החינוך, יחד עם קב"ט המשרד וגורמי הביטחון.

האליפות הארצית לקביעת הנבחרות תלמידים ותלמידות הוקדמה השנה, כדי שיהיה מספיק זמן מספיק להיערכות. בראש המשלחת עמד ד"ר אמין מוקטרן, המפקח על החינוך הגופני במגזר הערבי, ומיום מינויו היה בקשר רציף עם הוועדה המארגנת בקטאר ופעל רבות מול הקטארים עד להוצאת המשלחת.

קראו גם:  גנץ: מברך את ח׳׳כ @rutilande על אישור הצעת החוק...

המשלחת התקבלה בקטאר על ידי הוועדה המארגנת והמשתתפים בכבוד ובחום רב. הוועדה המארגנת העמידה לרשות המשלחת הישראלית תנאי אירוח מצוינים, והם עשו כל שביכולתם כדי לארח את הישראלים על הצד הטוב ביותר. המשלחת הייתה מאובטחת, וכל סידורי האירוח היו מופתיים.

בדרך לחצי הגמר, ניצחה נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון את נבחרות: גיאורגיה, צ'כיה, רומניה וטורקיה. בחצי הגמר הפסידה הנבחרת לאוסטריה, אולם ניצחה את פולין במשחק על המקומות 3 או 4. המקום השלישי באליפות העולם הוא הישג היסטורי עבור נבחרת הבנים של תיכון קציר חולון.

במהלך המשחק מול פולין, לדברי ראש המשלחת ד"ר אמין מוקטרן, "הקהל המקומי עודד את ישראל".

נבחרת התלמידות של תיכון העמית ראשון לציון השתתפה בכמה משחקים מרתקים, וייצגה את ישראל בכבוד.

קראו גם:  שני גברים נפצעו בינוני באירוע אלימות בבת ים
צילום: דוברות משרד החינוך

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן