בריאותחדשות הארץמבזקים

ממגנים את בי"ח בני ציון בחיפה: "הלחימה לא רק בחזית אלא גם בעורף"

תוך מספר חודשים תתחיל בניית חדר מיון ממוגן ואתר אשפוז מוגן בחזית המרכז הרפואי בני ציון בחיפה. צפי אכלוס תוך שנתיים.

המרכז הרפואי בני ציון, הינו בית חולים עירוני ממשלתי הממוקם בלב העיר חיפה ומציע שירותי רפואה מתקדמים, חינוך, מחקר ושירותים שונים כבר למעלה מ-90 שנה לאוכלוסייה המגוונת של תושבי חיפה והסביבה.

במלחמת לבנון השנייה בית החולים היווה מטרה חמה לטילי אויב, וביומה האחרון של המלחמה ספג פגיעה ישירה של רקטה. למזלנו, לא היו פגיעות בנפש ונרשמו נזקים לרכוש בלבד.

המלחמה הבהירה כי הלחימה היא לא רק בחזית אלא גם בעורף, והמרכז הרפואי בני ציון הפך לביה"ח של העורף כשטיפל בלמעלה מ-500 פצועים אזרחים.

קראו גם:  פצוע הלינץ': "ניסו לרצוח אותי, מקווה שבית המשפט יחמיר איתם"

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן אומר כי "עלינו להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי. על בית החולים לספק הגנה מירבית לצוות ולמטופלים הנמצאים באחריותנו. אנו חייבים למגן את חדר המיון שלנו הנמצא בחזית בית החולים המהווה אבן שואבת לעשרות אלפי חולים מדי שנה, וכמובן לצוות הרפואי והסיעודי. המיגון הוא צורך חיוני והכרחי."

כלקח ממלחמת לבנון השנייה נבנתה לפני כשלוש שנים מחלקת אשפוז יום תת קרקעית הכוללת 90 מיטות אשפוז ומאפשרת שירותי רפואה מגוונים בשעת חירום.

עם זאת, חדר המיון הכללי, המציע את הטיפול הראשוני לפצועים ולנפגעים לצד הטיפול השגרתי בחולים ובפונים, נותר חשוף. מחויבותנו הראשית הינה להגן על עובדי ביה"ח וציבור המאושפזים והחולים.

קראו גם:  ח"כ בן גביר הוצא מדיון ועדת החוקה לאחר שכינה את ח"כ סעדי "מחבל" - צפו

המרכז הרפואי בני ציון ממוקם על הכרמל בלב ליבה של חיפה. חדר המיון הממוגן ייבנה בחזית בית החולים וישתרע על שטח של 3500 מ"ר.

העיר חיפה ידועה בדו הקיום המכובד השורר בין תושבי העיר ומשתקף באופן מובהק גם בבית החולים מבחינת הצוות הרפואי והסיעודי הרבגוני וציבור המטופלים, המאושפזים והמבקרים. תושבי העיר והאזור ללא הבדל דת, גזע ומין זוכים לטיפול רפואי מיטבי מדי יום.

הפרויקט המתוכנן יכלול כאמור, בניית חדר מיון ממוגן ואתר אשפוז מוגן בחזית המרכז הרפואי בני ציון.

הפרויקט כולל שלשוה חלקים עיקריים אשר יחד מהווים את קומפלקס המיון הממוגן.

1. חנייה חדשה על גג המיון. שטח: 1420 מ"ר.

קראו גם:  ראש הממשלה נפתלי בנט: "אנחנו ממשלה קצרה עם הישגים כבירים, ניזכר לטובה''

2. קומת המיון שתתפרס על 1470 מ"ר ועוד 160 מ"ר שיפור מיגון במבנה הקיים. חדר המיון מיועד ל35 מיטות אשפוז בזמן רגיעה, מתוכן 7 עמדות טיפול בישיבה, ו-53 מיטות בזמן חירום.

3. קומת אשפוז ממוגן דתתפרס אף היא על 1470 מ"ר ועוד כ- 400 מ"ר שטח טכני ממוגן. קומת אשפוז זו מיועדת ל- 58 מיטות טיפול.

מיגון המיון יתבטא בהיותו ממוגן מפני טילי אויב, לוחמה אטומית, כימית וביולוגית ובעת תרחישי חירום שונים כמו: רעידות אדמה, אסונות טבע וכו'. בניין המיון נבנה ביוזמת ובתקציב משרד הבריאות באמצעות מינהל התכנון ובשיתוף פעולה צמוד עם הנהלת המרכז הרפואי.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן