חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

צה"ל התאמן בצפון, "אימון זה יכול להיות האחרון לפני שדה הקרב"

השבוע קיים צה"ל בפיקוד הצפון שורה של תרגילים חטיבתיים כחלק משיפור המוכנות בזירה הצפונית.

בעוצבת הגליל תרגלו החטיבות הסדירות וחטיבות המילואים אשר שומרות על הגבול הצפוני מראש הנקרה שבמערב ועד הר דב שבמזרח. בתרגיל השתתפו כוחות הסדיר בשילוב כוחות המילואים ותרגלו גיוס מילואים מהיר, יכולות אש ומוכנות ללחימה בשטח לבנון.

בנוסף, התקיים תרגיל חטיבתי של חטיבה 188 במתאר צפוני. במסגרת התרגיל התקיים שיתוף פעולה נרחב של כוחות שריון, הנדסה, חי"ר וארטילריה. לאורך השבוע התנסו הכוחות בתרחישים מגוונים, בלחימה ממושכת ותרגול אורך נשימה מבצעי ולוגיסטי. ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, ביקר בתרגילים יחד עם מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, והוצגו לו יכולותיהן המבצעיות ועיקר פעילותן של החטיבות.

קראו גם:  בת שש נתקעה בשירותי בית ספר בחיפה וחולצה בשלום ע"י לוחמי האש

התרגילים החטיבתיים נערכו כחלק מתכנית האימונים המוגברת לשנת 2018 ומטרתם הכנת הלוחמים והמפקדים לתרחישים שונים בגזרה על מנת לשפר את מוכנות והערכות הכוחות ליום פקודה.

מפקד חטיבה 769, אלוף-משנה מני ליברטי אמר, "אנו מציבים את המוכנות בראש סדר העדיפויות שלנו. השבוע במסגרת התרגיל האוגדתי תרגלנו את יכולותינו כחטיבה מרחבית. חיזקנו את יכולות ההגנה בגזרה תוך שילוב של יכולות התקפה. אנו נמצאים בתהליך מתמשך של העמקת יכולות ההגנה. נמשיך להתכונן כל העת על מנת להבטיח את ביטחון התושבים".

מפקד חטיבה 188, אלוף-משנה גל שוחמי ציין כי "בשבוע החולף תרגלנו תרחישים משמעותיים מכשלים מאתגרים ומלמדים במסגרתם שפרנו את מוכנותינו המבצעית, הפיזית והמנטאלית. השבוע ראינו באופן ברור איך החיבור בין כוחות השריון, ההנדסה, החי"ר, האיסוף והאש, בשילוב יכולות מודיעיניות, הישענות על יכולות התקשוב והתמיכה של תחומי הלוגיסטיקה השונים, הם אלו שיאפשרו לממש את יעודינו ומשימתינו בתרגיל ובשדות הקרב. הכוחות גילו יוזמה מקצועיות אחריות והשקעה לאורך התרגיל וזכרו כי הציווי "מחר מלחמה" משמעו שאימון זה יכול ואפשר שיהיה האחרון לפני מצב המבחן האמיתי – שדה הקרב. חטיבה 188 תיהיה ערוכה להתמודדות בשדה הקרב, היכן שלא יהיה ובכל עת שנדרש לכך".

קראו גם:  רזבוזוב ושר החוץ הטורקי סיכמו: חברות תעופה ישראליות יחזרו לטוס לטורקיה


(ללא קרדיט)
(ללא קרדיט)
(ללא קרדיט)
(ללא קרדיט)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן