מבנה ראשון הונח ביישוב עמיחי שהוקם למפוני עמונה


מבנה ראשון הונח ביישוב עמיחי שהוקם למפוני עמונה

הבוקר (רביעי) הונח ביישוב עמיחי, שהוקם למפוני עמונה המבנה הראשון. "לאור יום. בדין. לא כגנבים במחתרת. ככה עושים מהפכה. אשרינו אנשי עמונה, שזכינו לחולל את השינוי הזה. מבנה ראשון מונח בעמיחי." אמרו במטה המאבק בעמונה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

"לאחר יותר משנה ארוכה וקשה בה חיינו כפליטים באכסניית נוער, לאחר העקירה הקשה שעברנו מהבית, ממחוזות ילדותינו, מעמונה שלנו – היום יעלו קראוונים ראשונים לישוב החדש שהקמנו, עמיחי, והכל באור יום וכדין. היום אנו מתחילים לראות את האור בקצה המנהרה, ואנחנו בציפייה גדולה לצאת מהאכסניה עוד לפני פסח ולעלות בשמחה גדולה לעמיחי."

[ads]

במטה המאבק בעמונה ציינו כי עמונה אמנם נפלה, אך העליה לעמיחי הופכת את הניצחון של ארגוני השמאל לנצחון פירוס. מאבקם הנחרץ והבלתי מתפשר של תושבי עמונה והמועצה האזורית מטה בנימין הביא לחקיקת חוק ההסדרה; להכשרת אלפי בתים ביהודה ושומרון על ידי היועץ המשפטי לממשלה, להקמת הישוב עמיחי ואישור תוכנית לבניית 1100 בתים, ובעצם להכשרת גוש שילה כולו. אבל יותר מכל, מאבקנו הביא את ישראל לאמירה מדינית חד משמעית: מדינת ישראל בונה ישוב גדול חוקי לאור יום ביהודה ושומרון כי השהייה של ישראל ביו"ש איננה תקלה, והישוב היהודי ביו"ש איננו קלף מיקוח לצורכי משא ומתן. עם ישראל חזר למולדתו כדי לבנות ולחיות בה."

צילום: מטה המאבק בעמונה
צילום: מטה המאבק בעמונה
צילום: מטה המאבק בעמונה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


כרטיס ביקור דיגיטלי
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן