בריאותמבזקיםפוליטי / מדיני

בתי החולים יחויבו לעדכן תוך 14 יום את מד"א אם מטופל אושפז

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום (שלישי) פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברות הכנסת שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) ואורלי לוי-אבקסיס, לפיה בתי החולים יחויבו למסור בתוך 14 יום למגן דוד אדום את שמו, מספר תעודת הזהות ושם קופת החולים, של מי שפונה על ידי ניידת של מד"א ובשל מצבו הרפואי לא ניתן היה לברר איתו את פרטיו האישיים. זאת על מנת לדעת בפרק זמן סביר האם לשלוח את דרישת התשלום לקופת החולים במקרה שהמטופל אושפז, או למטופל עצמו – אם לא אושפז. שר הבריאות יוכל לקבוע באישור ועדת הבריאות של הכנסת הוראות שיבטיחו כי המידע שיועבר לא יפגע בפרטיותם של המטופלים.

קראו גם:  חיפה: שריפה פרצה בארון החשמל בבית ספר, התלמידים פונו

לטענת חברות הכנסת המציעות, כיום מתעכבים בתי החולים במסירת מידע זה, דבר הגורם לאי הסדרת התשלום, כך שלעיתים מגיעות למטופל דרישות תשלום לאחר זמן רב, הכוללות אף קנסות בשל כך.

נציגות קופות החולים כללית ומאוחדת, ויקי דיין-לוי ומאיה קיטרו, טענו כי דרוש לקופות תוספת תקציב וכוח אדם על מנת לממש את החוק. בנוסף, הביעו חשש מדליפת מידע רפואי של המטופל.

ח"כ מועלם-רפאלי וח"כ מאיר כהן (יש עתיד) דחו את חששותיהן: "החוק קובע זאת במפורש. מנהלת תחום שירותי הצלה במשרד בריאות, מירי כהן חידדה: "אין כאן מסירה של מידע רפואי כלל".

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ מירב בן-ארי (כולנו), הודיעה כי החוק ייכנס לתוקפו 3 חודשים מיום פרסמו.

קראו גם:  בן 23 נעצר בחשד למעורבות באירוע האלימות בעין נקובא
אילוסטרציה – צילום: דוברות מד"א

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן