חדשות הארץמבזקיםתנועה ותחבורה

"דמם של תושבי הדרום אינו הפקר"

דמם של תושבי הדרום אינו הפקר. תופעת הגמלים המשוטטים חייבת להיפסק והיום (שני) הכנסת עשתה צעד נוסף בכיוון הנכון. חוק סימון ופיקוח על בעלי חיים של ח"כ בצלאל סמוטריץ' עבר בקריאה ראשונה .

ח"כ סמוטריץ:' "מדובר בחיי אדם ואין לנו פריוולגיה לעבור לסדר היום. תופעת הגמלים המשוטטים חייבת להיפסק. הבסיס למניעת התופעה מסכנת החיים הוא יצירת הרתעה ואת זה אמור לעשות בעזרת השם החוק שהגשתי. לאחר סחבת ארוכה שמקורה בעודף ביורוקרטיה במשרדי הממשלה החוק עבר הערב בקריאה ראשונה. זה צעד חשוב ואני מקווה שעוד במושב הזה יו"ר וועדת הכלכלה יכין אותו לקריאה שניה ושלישית."

תפיסת גמלים משוטטים בדרום | צילום: משרד החקלאות

ח"כ סמוטריץ הוסיף ואמר כי "בחוק ישנן שלוש נקודות עיקריות שיכולות לצמצם את התופעה באופן משמעותי: ראשית, תיקבע חובת סימון גמלים בשבב תת עורי שיאפשר זיהוי וודאי ותמידי של הגמל ובעליו. שנית, תיקבע חובת רישום בעלות במאגר שיוקם לשם כך בשירות הוטרינרי. ושלישית וחשוב מכל, תיקבע חזקה פלילית, בדומה לזו שקיימת במרשם הרכבים במשרד הרישוי, שתקבע שמי שרשום במרשם כבעלים של הגמל יישא באחריות פלילית בגין רשלנות ופשיעה בהשגחה על הגמל. לאחר מספר מקרים שבהם בעלי גמלים משוטטים ייקנסו וישבו בכלא תיווצר הרתעה שתביא לכך שבעלי הגמלים ישגיחו טוב יותר על הגמלים וימנעו מהם להגיע לקרבת הכבישים. גם לאחר שהחוק יושלם צריך יהיה לעמוד על המשמר ולוודא שהוא מקויים ונאכף בנחישות. חיי אדם לפני הכל. תודה גדולה לחבריי בתנועת רגבים על ליווי החוק מתחילתו ולח"כ כבל על קידום החוק בועדת הכלכלה."

הוסיפו תגובה לכתבה

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 49 נפצע בינוני מפגיעת רכב בכביש החוף סמוך למחלף פולג

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן