חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

מפקד אוגדת איו"ש: הפצת סרטוני פיגועים מהווים השראה לטרור נוסף

מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב נפגש בסוף השבוע עם ראשי מועצת יש"ע. הפגישה נערכה כחלק מהעבודה השוטפת של ראשי הרשויות באזור מול אוגדת איו"ש ועל מנת להתעדכן בהערכת המצב והפעולות הביטחוניות והאזרחיות במרחב.

בפגישה נכחו יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני וראשי הרשויות אלי שבירו, אבי רואה, שלמה נאמן, אסף מינצר, יגאל להב, עודד רביבי, אברהם בן יוסף, שי אלון, ואנשי מועצת יש"ע.

בישיבה סקר תא"ל ניב את תמונת המצב והפעילות של כוחות הביטחון אל מול האתגרים הביטחוניים, ובעיקר את פעילות האוגדה לסיכול טרור, ועצירת פעילות כלכלית המעודדת טרור. פעילות זו כוללת סגירת מחרטות המייצרות נשק מאולתר והחרמת נשקים, מעצר אנשים החשודים במעורבות בטרור, החרמת כספי טרור, מלחמה בהסתה ועוד.

קראו גם:  חשד: בת 60 דקרה תושב חיפה בן 53 ופצעה אותו בינוני

תא"ל ניב אמר למשתתפים: "מאמץ ההגנה גלוי לכם ולתושבים בסיורים בנוכחות צבאית בכבישים, בישובים ובצמתים, אולם עיקר ההגנה מגיע ממאמץ ההתקפה אליו אתם פחות חשופים". הוא הוסיף: "כל לילה אנו מגיעים לעשרות פעילי טרור ברמות שונות, ובשיתוף המשטרה והשב״כ גם לעבריינים ופושעים ובכך מורידים את מפלס האלימות באזור".

מפקד האוגדה יצא נגד הפצת סרטוני פיגועים ברשתות החברתיות וטען כי הדבר פוגע במשפחות ומהווה השראה לטרור נוסף.

"בפיגועי הטרור האחרונים בשומרון נוכחנו למהירות בה מגיע מידע וסרטונים מהאירוע דרך הרשתות החברתיות והווטסאפ. חשוב לי לבקש את עזרתכם במיגור התופעה על מנת שנוכל להעביר את המידע הנכון והמדויק בצורה מסודרת ומבלי להסב נזק נוסף. סרטוני פיגוע, כמו זה שדלף והופץ מהפיגוע באריאל, מעבר לפגיעה הרגשית הקשה במשפחות, מעוררים השראה גם בצד השני ועלינו למנוע את הפצתם".

קראו גם:  גנץ: ביקרתי היום בבסיס חיל האוויר בתל נוף יחד ע...

בפגישה הציג סא"ל שמעון שטרית קצין הגמ"ר של פיקוד מרכז את העבודה השוטפת מול אנשי הביטחון במועצות וביישובים בשיתוף קב"ט מועצת יש"ע שלמה עוקנין. בשנת 2017 ניתן דגש לכיתות הכוננות דבר שבא לידי ביטוי בעליה במספר ימי האימונים של חברי כיתות הכוננות, חלוקת אפודים קרמיים חדישים, אמצעי לחימה, תקני רבש"צים ועוד.

ראשי הרשויות העלו בפני תא"ל ניב את הצרכים הביטחוניים והאזרחיים של המועצות בנושאים שונים כולל קידום הכבישים והתשתיות באזור.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני הודה למפקד האוגדה על שיתוף הפעולה, הסקירה המקיפה והעדכונים השוטפים ואמר: "למרות האירועים הכואבים האחרונים אנו שמחים שכוחות הביטחון יודעים להעניק לתושבים ביטחון, ותחושת הביטחון לא נפגעה. מבקש להודות לחיילי ומפקדי צה"ל על ימים ולילות למען אזרחי מדינת ישראל".

קראו גם:  דובר צה"ל: ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, קיים תחקיר ראשוני בנקודה...
צילום: מועצת יש"ע

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן