חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

שר הביטחון היה על הכוונת – נעצרה חוליה שתכננה לחסל את השר

הבוקר (ראשון) הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה בשבועות האחרונים חוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי (גא"פ), שגויסה ופעלה באיזור כפרי בית לחם במטרה לבצע פיגועי ירי נגד מתיישבים וכוחות צה"ל באיזור גוש עציון. כמו כן, סוכלה חולייה נוספת אשר תכננה לממש פיגוע נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן, במתווה של הנחת מטען על ציר נסיעתו.

במסגרת חקירת השב"כ נעצרו 6 פעילים בהם חוליה צבאית שראשיה היו:

עווד מחמוד עווד אלעסאכרה- בן 25, תושב רפידא/בית לחם, פעיל גיאהד איסלאמי, היה עצור מנהלי בין השנים 2015-2017 על רקע תכנון פיגוע.

מוחמד עלי אבראהים עסאכרה- בן 32, תושב רפידא, פעיל גיאהד איסלאמי, כלוא לשעבר פעמיים על רקע פעילות במסגרת חוליית גא"פ ומעורבותו בהכנת מטען ותכנון פיגוע כנגד כוחות צה"ל.

קראו גם:  אישום: בן 25 מעכו השתתף בלינץ' ביהודי במהלך מבצע "שומר החומות"

במסגרת חקירות חברי החוליה בשירות הביטחון הכללי, התברר כי הללו פעלו לרכישת חומרי נפץ לייצור המטען ואף פנו לגורמי טרור ברצועה לטובת קבלת מימון לפיגוע. משלא הצליחו חברי החוליה לרכוש חומרים לייצור המטען, החליטו לייצר מטען "דמה" על מנת שיוכלו לקבל מימון והכרה לפעילותם ולבצע פיגועים נוספים. מטען זה הוסגר במהלך מעצרם.

עוד עלה במסגרת החקירה, כי המניע לפעילות של אחד מחברי החוליה, בדומה לצעירים אחרים בגזרת בית לחם, היה בין השאר הרצון להיעצר לשם קבלת קצבאות אסירים מארגון הגא"פ.

להזכיר כי בשנת 2014 נעצרו לחקירה חברי חולית חמאס, שבראשה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר, פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה בבית לחם, אשר פעלה לרכישת RPG כדי לפגוע ברכב בו נוסע השר ליברמן.

קראו גם:  ארבעה פצועים בתאונת דרכים בכביש 398, בת 60 במצב בינוני
צילום: תקשורת שב"כ

במסגרת חקירותיהם של חברי החוליה שנעצרו עתה, עלה כי מודעים לניסיונות אלה שלא צלחו ולכן חשבו שאולי ינחלו הצלחה אם יניחו מטען על ציר הנסיעה של השר. לצד האמור, במסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה הביעו רתיעה מהאבטחה הכבדה סביב השר. כאמור, איתור וסיכול חברי החוליה התבצעו בשלבים מוקדמים מאוד של פעילותה.

כתבי אישום יוגשו היום 18/2 בבית המשפט הצבאי ביהודה.

כוונות פיגוע אלה משקפות את מאמצים גוברים של הגא"פ וארגוני הטרור ברצועה להסלים את הפעילות בתקופה האחרונה באמצעות פעילים באיו"ש.

כוונות החוליה בשטח לפנות לסיוע מגורמי טרור ברצועה הינה חלק ממגמה מתמשכת של גורמי טרור באיו״ש לנסות להשיג סיוע במימון, באמצעי לחימה, בהדרכה ובחסות, באמצעות פנייה לגורמי טרור מחוץ לשטח.

קראו גם:  שריפות ביער שפרעם ויער שגב שבצפון - חשד להצתה

סיכול זה מצטרף לסיכולים רבים בחודשים האחרונים של ניסיונות פעילי טרור באיו"ש לקדם פעילות צבאית דרך קשריהם עם גורמים ברצועה.

מערכת הביטחון תמשיך לפעול בנחישות לסכל פעילות זו ומזהירה הן את החמאס והן את הגא"פ ברצועת עזה מהשלכות מימוש פיגועים באיו״ש בהכוונת או מעורבות גורמי טרור מרצועת עזה.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן