חדשות הארץמבזקים

"תסתכלו טוב על התמונה הזאת, ככה בדיוק נראים פני הרוע"

יו״ר סיעת ישראל ביתנו ויוזם חוק עונש מוות למחבלים, ח"כ רוברט אילטוב התייחס היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק שלו לגזר הדין שניתן למחבל שרצח את בני משפחת סלומון בחלמיש. "תסתכלו טוב על התמונה הזאת, ככה בדיוק נראים פני הרוע."

צילום: באדיבות ערוץ 7

"המחבל בן העוולה אשר הרס בן לילה את חייהם של בני משפחת סלומון, ישב היום בבית המשפט זחוח ומלא בעצמו, הסתכל לבני המשפחה ישר בעיניים וחייך, ללא טיפת בושה או חרטה. המחבל המתועב הזה רצח בדם קר שלושה יהודים ואלמלא נוטרל, לא היה מהסס לרגע וממשיך לשחוט עוד רבים אחרים.

באמת שקשה לראות את התמונה הזאת, קשה להכיל רוע לב שכזה. המחבל לא רצח את בני משפחת סלומון כי הם עשו לו משהו רע, הוא רצח אותם כי מראשית חייו לימדו אותו במערכת החינוך הפלסטינית לשנוא יהודים. לימדו אותו שלרצוח יהודים זו מצווה גדולה, לא משנה אם זה גבר, אישה או ילדים קטנים." אמר ח"כ אילטוב.

קראו גם:  3 טונות של מוצרי בשר ועופות הושמדו בכפר נחף

עוד הוא הוסיף כי, "על המחבל נגזרו היום ארבעה מאסרי עולם. שום עונש לא יכול לנחם את משפחת סלומון אבל לדעתי היה ראוי להיענות לבקשתם ולגזור עליו עונש מוות.

סיעת ישראל ביתנו מנהלת מאבק קשה וסבוך לקידום חקיקת עונש מוות למחבלים. מבחינה ציבורית אין ספק שיש תמיכה גורפת בעונש מוות למחבלים אך במציאות הפוליטית בישראל מדובר במאבק פוליטי קשה וממושך.

לפני כחודש וחצי הצעת חוק עונש מוות למחבלים שמקדמת סיעת ישראל ביתנו אושרה בכנסת בקריאה טרומית. יש לנו עוד דרך ארוכה עד לאישור סופי של החוק אבל עצם אישור החוק בטרומית הוא אירוע היסטורי וחסר תקדים בכנסת ישראל."

ח"כ אילטוב הסביר כי "ציניקנים רבים טענו שמדובר בספין ובחוק מיותר, ניסו לטרפד את החוק בכל דרך אפשרית. בזכות המאבק העיקש שניהל לאורך כל הדרך שר הביטחון, אביגדור ליברמן, החוק אושר למרות כל רעשי הרקע והניסיונות להכשילו.

קראו גם:  לפיד: מוכנות שלנו למאבק בשריפות הענק היא משימה לאומית. ק...

מערכת המשפט הישראלית נמנעת באופן מסורתי מלהמליץ על עונש מוות, כך היה ב-15 השנים האחרונות. היום היינו עדים לסנונית הראשונה שבישרה על שינוי מדיניותה של מערכת המשפט בנוגע לעונש מוות למחבלים, בהתאם לשינוי מדיניותה של הכנסת כאשר השופט דב גלבוע קבע שיש לגזור על המחבל עונש מוות. אמנם מדובר בדעת מיעוט והעונש שנגזר לבסוף הוא ארבעה מאסרי עולם ולא עונש מוות, אך אסור לנו להתעלם מכך שרצון הבוחר שמתבטא דרך נציגיו בכנסת, מחלחל גם אל מערכת המשפט הישראלית."

"בתקופה הקרובה בכוונתי להמשיך לקדם את הצעת חוק עונש מוות למחבלים. כשהחוק יעבור סופית אני בטוח שמערכת המשפט תשנה את מדיניותה המסורתית בנוגע לעונש מוות למחבלים ותפעל בהתאם לחוק והמדיניות שתתווה הכנסת. אמר ח"כ אילטוב וסיכם " הדרך שלנו עוד ארוכה אך בסופה אנו נדאג למחוק לכל המחבלים את החיוך מהפנים."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן