חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

זוכי "חתן פרס ישראל": פרופ' שלמה הבלין ופרופ' יצחק שלזינגר

שר החינוך נפתלי בנט הודיע היום (ראשון) על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר הפיזיקה, הפרופ' שלמה הבלין וזכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר הפסיכולוגיה, הפרופ' יצחק שלזינגר, ובירך אותם על זכייתם.

ועדת הפרס שניתן לפרופ' הבלין, התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה – פרופ' מאיר וילצ'ק כשלצדו חברי הוועדה – פרופ' יקיר אהרונוב, פרופ' סורין סולומון ופרופ' בלהה פישר. בנימוקי ועדת הפרס צוין כי "פרופ' שלמה הבלין הוא בין פורצי הדרך של מספר תחומים בפיזיקה סטטיסטית והשלכותיה במערכות מורכבות בשטחים שונים. פרופ' הבלין עוסק בהכללה של הידע בתחומים פיזיקליים לתחומים רחבים ביותר כגון:רשתות חברתיות, רשתות טכנולוגיות, רשתות כלכליות, מערכות פוליטיות, מערכות פיזיולוגיות ותפקוד DNA. מבין כלל המדענים הישראליים, פרופ' הבלין הינו המצוטט ביותר על ידי המדענים ברחבי העולם. הוא מקדיש מזמנו וממרצו להנחלת מדע עכשוי לנוער ותורם רבות ליצירת קשרי מדע בין הארץ לעולם".

קראו גם:  נתניהו: ...

ועדת הפרס שניתן לפרופ' שלזינגר, התכנסה בראשותו של יו"ר הוועדה – פרופ' שאול פוקס כשלצדו חברי הוועדה – פרופ' עמיה ליבליך ופרופ' דוד לייזר.

בנימוקי ועדת הפרס צוין: " פרופ' יצחק שלזינגר, מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית, מחשובי המדענים בתחום הפסיכולינגויסטיקה, תרם לחקר תהליכי העיבוד הלשוני להתפתחות השפה אצל ילדים. כמו כן, היה חלוץ בתיעוד ובהמשגה של שפת הסימנים של החרשים בישראל. עבודותיו בתחום הארגומנטציה התלמודית, בזיקה לסוגיות כלליות בהבעה לשונית, היא תרומה ייחודית. חידושיו כרוכים באופן עמוק בתרבות ובשפה העברית".

ארכיון – צילום: דוברות משרד החינוך

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן