חדשות הארץמבזקיםתנועה ותחבורה

נהג משאית עם 186 עבירות תעבורה נתפס נוהג בפסילה בפעם השלישית

במהלך חמש השנים האחרונות מעורבות המשאיות בתאונות דרכים קטלניות הייתה מעל ל-20% וזאת לעומת שיעורם מכלל כלי הרכב שהינו 2.7% וכ- 3.5% מכלל הנסועה בכביש. ידוע כי חומרת הפגיעה בזמן תאונה במעורבות משאית עלולה להיות קשה ואף קטלנית.

משטרת ישראל ציינה כי היא רואה כערך עליון את הפעילות מצילת החיים בכבישים, ותמשיך לבצע בנחישות אכיפה כנגד הגורמים לתאונות הדרכים במטרה להרתיע את הנהגים ולצמצם ככל שניתן את מעורבותם של כלי הרכב הכבדים בתאונות הדרכים.

אתמול (ראשון) במהלך פעילות אכיפה ממוקדת נגד כלי רכב כבדים נעצר נהג משאית לבדיקה בסמוך למחלף סורק על כביש 7. בבדיקה נמצא כי הנהג תושב מזרח ירושלים בן 37 נוהג בזמן פסילה ע"י בימ"ש בהיעדר, שוטרי אגף התנועה הודיעו לו כי הוא פסול לנהיגה ועליו להביא נהג אחר שייקח את המשאית. לאחר כחצי שעה שהנהג חתם על טופס הפסילה במודע ונהיגתו הופסקה הבחין השוטר שוב באותו נהג עם אותה משאית נוהג בכביש 3 למזרח. הנהג נעצר שוב, והפעם נלקח לחקירה שם הוברר כי לחובתו 186 עבירות תעבורה במהלך השנים. המשאית הושבתה למשך 30 ימים ונגררה למגרש האחסנה לאלתר, בסיום החקירה הנהג נעצר והיום יובא בפני בימ"ש לתעבורה לדון בבקשה להארכת מעצרו.

קראו גם:  ארונות קבורה מפוארים בני כ-1700 שנה, מהיפים שהתגלו בעולם, יוצגו באשקלון

באירוע אחר נעצרה משאית בכביש 6 בסמוך למחלף נשרים לצורך בדיקת משקל המטען. במהלך הבדיקה כאמור נמצא כי הנהג תושב אזור הצפון בן 41 מוביל מטען החורג ב-32% מהמותר בחוק. להגנתו טען הנהג כי רק רצה להגיע לתחנת הדלק. בשלב זה שוטרי אגף התנועה רשמו נגד הנהג הזמנה לדין והודיעו לו כי הוא פסול לנהיגה למשך 30 ימים. המשאית הושבתה גם כן למשך 30 ימים ונגררה מהמקום למגרש האחסנה.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן