חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

דברי הרב הוצאו מהקשרם, הוא לא קרא ליחידים "לצאת לפעולת תגמול"

במסמך שפרסמה לשכת הרב גינזבורג, ראש תנועת "דרך חיים" נאמר כי "על מדינת ישראל לנקוט בפעולות תגמול ונקם כנגד סביבת המחבלים. צה"ל מסכן את חייליו כדי ללכוד מחבלים בפינצטה". בנוסף, מחו על הפרסום השקרי, לדבריהם, של כתבת גל"צ על שיעורו של ראש התנועה, הרב גינזבורג: "ניסתה לקבל רייטינג והוציאה את הדברים מהקשרם". צפו בדברי הרב מהשיעור ברחלים

הרב גינזבורג – קרדיט : גל עיני.

בהודעה שהוציאה לשכת הרב גינזבורג, ראש תנועת "דרך חיים" תחת הכותרת "מהו המתכון הנכון לביטחון?" הובאו דבריו של הרב בשיעור שהתקיים בישיבה ברחלים, לאחר רצח הרב שבח הי"ד.

בין היתר נכתב בהודעה כי "ראשית, צריך להכיר בכך שברוך ה' הכלים נמצאים בידינו, יש מדינה ויש צבא. מה שנדרש הוא 'שינוי ראש' שלנו, מתוך אמונה ובטחון בה'… בהמשך, צריך לנהוג ביד תקיפה. הססנות וויתור מובילים למעגל-דמים מתמשך, לכן לנוכח מלחמה וטרור צריך יד קשה… פירושה: א. אפס סובלנות כלפי פעולות איבה לאומניות, תמיכה בטרור והסתה. ב. הוראות-פתיחה-באש חדות וברורות, "הבא להרגך השכם להרגו". ג. ענישה קולקטיבית כלפי הסביבה התומכת, במטרה לשקם את ההרתעה (במסגרת זו הושמע המושג "פעולות תגמול", הלקוח מפעולות צה"ל בעשורים הראשונים של המדינה)…

קראו גם:  מספר אירועי זריקות אבנים הערב ברחבי יו"ש, אין נפגעים אך נגרם נזק

ראש התנועה, הרב גינזבורג חוזר ומדגיש שהמפתח הוא שאלת המנהיגות. יש צורך בהנהגה יהודית מאמינה בצדקת הדרך, בייחוד ובייעוד של עם ישראל".

בהמשך ההודעה התייחסו מחברי ההודעה לדיווח שפורסם השבוע בגל"צ, לפיו עולה תמונה שלכאורה קרא הרב ליחידים "לצאת לפעולת תגמול":
"לצערנו", נכתב בסופה של ההודעה, "גורמים מסוימים מעדיפים לשלוף ציטוטים חלקיים מתוך שיעור ארוך, מורכב ועמוק, ולנפנף בהם".

בנוסף, פרסמה לשכת ראש התנועה את הקטע הרלוונטי משיעורו של הרב ממנו חתכו בגלי צהל קטעים. מלשכת הרב גינזבורג נמסר כי מהאזנה לקטע המלא מובן כי כוונתו של הרב היתה לפעולות שעל המדינה לבצע וכי הכתבת שערכה את הכתבה הוציאה את דברי הרב מהקשרם לאורך השיעור (שנמשך כחמש שעות) ובחרה קטעים מתוך השיעור בכדי ליצור תמונה לפיה הרב קורא לפעולות תג-מחיר.

קראו גם:  "אביב ערבי": נעצר ישראלי בנתב"ג במסגרת פרשה שנחקרה ב-2017

"עם זאת", מבהירים מלשכת ראש התנועה, "אנו עומדים על כך שהתגובה הראויה מצד המדינה לרצח יהודים היא פעולת תגמול גם כנגד סביבתם התומכת של המחבלים בכדי ליצור הרתעה אמיתית. במקום 'פעולות פינצטה' בודדות כנגד מחבלים שמעמידות את חיילי צה"ל בסכנה".

אורי קירשנבום, חבר ההנהלה בתנועת "דרך חיים" מסר: "פעולות תגמול נגד הסביבה המלטפת של המחבלים הן התגובה המוסרית על רצח יהודים. הגישה הזו הביאה להכרעת פעולות הטרור בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל. האלוף במיל' עמירם לוין, שהתמודד על הנהגת השמאל, אמר בראיון לתוכנית 'עובדה' כי 'בכל הקשור למלחמה בטרור – נקמה הרבה יותר יעילה מהבלוף הזה שנקרא הרתעה'. לצערנו הרב, כיום צה"ל מסכן את חייליו בכדי לפעול כמו פינצטה נגד מחבלים בודדים, כפי שראינו בפעולה האחרונה בג'נין. כתבת גל"צ ניסתה להרוויח גרם של רייטינג, במקום בו דבריו של ראש התנועה הרב גינזבורג שליט"א היו נכוחים וברורים. אני מקווה שנזכה להנהגה שטובת העם היהודי בראש מעייניה".

קראו גם:  70 שנים לאחר הגעת קטר הדיזל הראשון לישראל - שחזורו הושלם

הקטע הרלוונטי בשיעור ממנו גלי צה"ל חתכו את דבריהם :

השיעור המלא :

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן