בריאותחדשות הארץמבזקים

סכנה ממשית לבריאות ושלום הציבור: צו סגירה למסעדת קינג סולומון בירושלים

עיריית ירושלים הוציאה צו סגירה מיידי למסעדת קינג סולומון בעיר העתיקה בשל סכנה ממשית לשלום ובריאות הציבור. במקום התגלו ליקויים תברואתיים קשים כמו הימצאות תיקנים וחרקים על קירות המסעדה ומעל מזון חשוף, העסק היה צפוף מאוד, מלוכלך מאוד, עם מזון על הרצפה בתוך כלים מלוכלכים, ללא כיורים לשטיפת ידיים לעובדי העסק ורק עם כיור אחד לשטיפת כלים. בנוסף, לא ניתן היה להבין היכן מטופל חומר הגלם בעסק כמו טחינת בשר והטיפול במוצרי מאכל נוספים. כמו כן, מקרר השתייה באזור מכירת בקבוקי השתייה עמד לצד מוצרים מצוננים מהחי – דבר חמור ביותר הגורם לזיהום צולב. יש להדגיש כי המסעדה פעלה ללא רישיון עסק.

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –24/06/2022

בית המשפט לעניינים מקומיים קיבל את בקשת העירייה למתן צו סגירה מיידי למסעדה. הבקשה הוגשה ב-04.01.18 לאחר שנתגלה בביקורת שבוצעה במקום על ידי מספר גורמים ביניהם משרד הבריאות, העירייה, משטרת ישראל וגורמים נוספים כי קיימת סכנה מיידית לבריאות ושלום הציבור.

בנוסף, לבקשה צורפו דו"ח ביקורת של משרד הבריאות וכן תמונות שתועדו בביקורת שנערכה ביום 02.01.18 בעסק. כאמור, בית המשפט קבע כי יש להיעתר לבקשה וציווה על סגירה מיידית של העסק.

ב- 08.01.18 הגיש בעל העסק לבית המשפט בקשה לביטול הצו וכן בקשה להורות על עיכוב ביצועו. בעקבות זאת, עיכב בית המשפט את ביצוע צו הסגירה, עד למתן החלטה בבקשה והורה לעירייה להגיש תגובתה.

קראו גם:  אירוע אלימות בירושלים: בן 57 הובהל לבית החולים עם פציעה חודרת

שלשום (ג' 23.01.18), התקיים דיון הוכחות ממושך בבית המשפט, לאחריו הורה בית המשפט בהחלטה מפורטת ומנומקת על איסור הפעלת העסק כבית אוכל מכל מין וסוג, ונוכח הסיכון הכבד לשלום הציבור ובריאותו, קבע כי הצו ייכנס לתוקף לאלתר.

נקבע כי אין מקום לאפשר המשך פעילות כלשהי של בית האוכל נוכח האינטרס הציבורי הכבד ובהיעדר סיכוי להכשרת פעילות בית העסק כבית אוכל.

בית המשפט לא האמין לעדותו של בעל העסק וקבע כי טענותיו נשמעו קלושות ולא סבירות, כן קבע כי בעל העסק בעדותו סתר טענות שאישר בתצהיר עליו חתם והגיש לבית המשפט ויש בכך פגיעה מהותית במהימנותו.

בית המשפט קבע מפורשות כי בית עסק מתנהל תוך הפרה גסה של דיני רישוי עסקים, וכי לא ניתן לתת יד להמשך פעילותו ואין סיכוי להכשרת פעילותו.

קראו גם:  רוכבת אופנוע נפצעה קשה לאחר שהחליקה בכביש 6: "נחבלה קשות בגפיים"

בתוך כך, בעקבות מתן צו הסגירה, בית העסק נסגר אתמול.

יש לציין כי התהליך לסגירת המסעדה, המהווה סכנה ממשית לבריאות ושלום הציבור, נעשה בפעילות משותפת של הלשכה המשפטית ומחלקת אכיפה ובקרה באגף קידום עסקים בעיריית ירושלים, משרד הבריאות והמשטרה.

עיריית ירושלים באמצעות התביעה העירונית באגף היועץ המשפטי, בשיתוף גורמי האכיפה העירוניים, לרבות מחלקת אכיפה ובקרה באגף קידום עסקים תמשיך לבצע את עבודת האכיפה על-מנת לשמור על בריאות ושלום הציבור ולמגר תופעות שכאלה.

דו"ח ביקורת תברואתית של משרד הבריאות

מתוך דו"ח ביקורת תברואתית של משרד הבריאות
מתוך דו"ח ביקורת תברואתית של משרד הבריאות
מתוך דו"ח ביקורת תברואתית של משרד הבריאות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן