חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה – ישראל פועלת למנוע זאת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת רצף פגישות מדיניות עם ראשי ממשלה ונשיאים בדאבוס. נתניהו ניפגש הבוקר (רביעי) עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, ראש ממשלת בלגיה שארל מישל ונשיא שוויץ אלן ברסט ושוחח עם המנהיגים על הסכם הגרעין עם איראן וקרא לנצל את ההזדמנות שנוצרה בעקבות הכרזת הנשיא טראמפ. ראש הממשלה אמר כי הוא לא יאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה וכי ישראל פועלת למנוע זאת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו.
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש ממשלת בלגיה שארל.
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא שוויץ אלן ברסט.
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

באשר לסוגיית הפלסטינים, ראש הממשלה אמר כי הוא לא יתפשר על צרכי הביטחון של ישראל בכל הסדר עתידי והציג את השינויים שמתרחשים במזרח התיכון ואת ההזדמנויות שנוצרות.

רה"מ הביע רצון להעמיק את שיתופי הפעולה הכלכליים והטכנולוגיים עם המדינות וסיכם עם נשיא שוויץ שיש לפעול כדי לייצר מסלולים חדשים לשיתוף פעולה כלכלי בין המדינות. בפגישה עם ראש ממשלת קנדה דנו בעדכון הסכם הסחר החופשי וסיכמו לזרז את המגעים בנושא.

קראו גם:  בן 24 נפצע באירוע אלימות בג'סר א זרקא והובהל בהחייאה לבית החולים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש גם עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בדאבוס. בתום הפגישה אמר ראש הממשלה לכתבים: "הייתה פגישה חשובה, דיברנו כמובן על הסכם הגרעין עם איראן. אמרתי שלהערכתי האופציה היחידה הקיימת כרגע היא להכניס תיקונים אמיתיים ולא קוסמטיים שימנעו את ההתגרענות של איראן, שאחרת היא מובטחת על ידי ההסכם כפי שהוא.

גם ביטאתי את הערכתי למחויבות האמיתית של הקנצלרית מרקל לביטחונה של ישראל. היא גם חזרה על המחויבות הזו. היא אמרה שהיא מבינה את הדאגות שלנו ביחס להסכם הגרעין, לא בהכרח מסכימה עם הדרך שבה אנחנו רוצים לטפל בזה. על כך הרי יהיו דיונים בינם לבין עצמם, האירופים, וגם ארה"ב, אבל היא מבינה שהדבר הזה נוגע לדאגה שלנו, הדברים שיכולים לאיים על עצם קיומנו. היא הוכיחה את המחויבות הזאת בעבר בהזדמנויות אחרות. מרוצה שעמדותינו הובנו היטב".

קראו גם:  משלחת הסיוע הישראלית לקפריסין השלימה את פעולות הכיבוי ושבה לארץ
נתניהו ומרקל בפורום הכלכלי בדאבוס
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה הזמין את ראשי המדינות לביקור בישראל.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן