חדשות הארץמבזקים

חטופי תימן: אחות מאומצת פגשה לראשונה את משפחתה הביולוגית

ורדה פוקס, מאומצת שטענה במשך שנים רבות כי היא אחת מחטופי תימן, התאחדה לראשונה אמש עם בני משפחתה הביולוגים. בזכות התאמת דנ"א מלאה שהתקבלה במאגר הגנטי של חברת MyHeritage , המפעילה פרויקט התנדבותי לאיחוד משפחות ילדי תימן, מזרח והבלקן שנחטפו, הופרדו מיקיריהם או נעלמו בשנים הראשונות לקום המדינה.

ההתאמה נמצאה בין פוקס לבין אחותה הביולוגית והשתיים חולקות אבא ואמא משותפים. במפגש המרגש פגשה לראשונה שתי אחיות, שלושה דודים (אחיה של האם שנפטרה לפני שנים), נכדים ונינים.

ורדה הייתה מראשוני הנבדקים לפני כשנה וחצי, באירוע ההשקה של המאגר הגנטי בו הכריזה חברת MyHeritage כי תקים ותממן מאגר של בדיקות דנ"א במטרה להביא לאיחוד משפחות. במסגרת הפרויקט מעניקה החברה בדיקה גנטית בחינם למשפחות ולמאומצים אשר יחליטו להיבדק. כל האנשים בארץ ובחו"ל שיש להם קשר כלשהו לפרשה, בין אם הם בני משפחות שילדיהן נעלמו ובין אם הם סבורים כי הם מאומצים ומעוניינים לגלות את מוצאם ומשפחתם הביולוגית, זכאים לבצע את הבדיקה בחינם.

קראו גם:  בן 45 נפצע בינוני במהלך עבודתו בקרני שומרון

עופרה, אחותה הביולוגית של ורדה, הגיעה לאחרונה לכנס שערכה ח"כ נורית קורן בראש העין בעניין פרשת חטופי תימן, וביצעה באירוע בדיקת דנ"א שהובילה לאיחוד. המפגש המרגש הסתיים בדמעות, חיבוקים ותמונה משותפת של בני המשפחה.

המאגר הגנטי של חברת MyHeritage מכיל כיום למעלה ממיליון איש.

בנוסף לבדיקות גנטיות חברת ההייטק הישראלית עוסקת גם בפיתוח כלים דיגיטליים לניהול אילנות יוחסין ומציאת קרובי משפחה.

איחוד משפחות במשרדי מיי הרטיג

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן