גלריותחדשות הארץמבזקים

"חוד החנית" – יחידת הצוללים של זק"א באימון מיוחד באילת

20 צוללים מתנדבים המצטרפים לצוות ״חוד החנית״ מחזור 3, הוכשרו והוסמכו לצלילות במסכות פנים מלאות המצוידות במערכת תקשורת תת ימית, ביצעו תרגילי ניווט וחילוץ טובע, טכניקות סריקה והיחלצות מרשתות דייג, וכן שימוש בסקוטר (מנוע תת ימי). אחד מאתגרי האימון המורכבים היו צלילות חיפוש ותרגול ביצוע משימות עם מסכות מושחרות המדמות מצב של העדר ראות מתחת למים, את האימון הוביל מדריך צלילה בכיר פליקס לוטן המשמש כמדריך ראשי של היחידה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

צוות ״חוד החנית״ מהווה סיירת מובחרת של יחידת הצוללים – זק״א, מתנדבי היחידה מוקפצים לעשרות אירועי טביעה ואיתור נעדרים במים, המתנדבים בעלי ציוד צלילה אישיים פזורים בכל הארץ ובאירוע אמת מוקפצים למתן מענה מקצועי באיתור וחילוץ הנעדר כל זאת בהתנדבות מלאה ועל חשבון זמנם הפרטי במסגרת התנדבותם בארגון זק״א, מסגרת האימונים והתרגולים ביחידה מכשירים את המתנדבים לפעול במגוון רחב של תרחישים .

חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדות של זק״א, אמר: ״כמדי שנה בתקופת החורף אנו מבצעים אימונים מורכבים למתנדבי צוות חוד החנית על מנת להעניק להם את הכלים וההתנסות למשימות הקיץ הקרבות והמזמנות לנו, השתתפות באיתור וחילוץ טובעים במתארי מים מורכבים, כגון: אגמים וטביעה בים סוער. האימון התקיים במשך שלושה ימים ברצף במועדון הצלילה ״דיפ סיאם״ באילת.

תהליך ההכשרה וההסמכה מתבצעים ע״י ארגון הצלילה האמריקאי ERDI המכשיר ומסמיך מתנדבים בצלילות איתור וחילוץ מורכבות מתחת למים.

עוד מוסיף אוטמזגין: ״לאימון רצוף של שלושה ימים יש חשיבות עליונה בליכוד הצוות וגיבושו וביצירת שפת פעולה אחידה מתחת למים, ביחידה נערכים לקליטת טכנולוגיות מהטובות בעולם בזמן הקרוב שיסייעו למתנדבי חוד החנית לאתר טובע תוך זמן קצר ואפשרויות איתור במקומות המוגבלים גם לצוללים מיומנים".

יהודה משי זהב יו״ר זק״א שיבח את המתנדבים מהיחידות המיוחדות על מסירותם הרבה. ״ארגון זק״א הוא הארגון האזרחי היחיד בארץ המשקיע משאבים רבים לתפעול יחידת צוללים מקצועית לסיוע באיתור נעדרים בים ושמירה על כבוד המת".

צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון
צילום: רועי סלמון

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!