חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

"המערכה הבאה מול חמאס – תהיה שונה וקשה מקודמתה"

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (ראשון) בבסיס האוגדה בעוטף עזה, שם קיבל סקירות אודות האתגרים הנוכחיים בגזרה מסגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי, מפקד פיקוד דרום אלוף אייל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף יהודה פוקס אשר ליוו את הביקור. הנשיא סייר בשכונה החדשה הנבנית בקיבוץ נירים, ונפגש עם כ-250 תלמידים ותושבים מהאזור בבית הספר "נופי הבשור". במפגש נשאו דברים נשיא המדינה, ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני ונציג מועצת התלמידים אייל אוגד. בפגישותיו עם מפקדי צה״ל באוגדת עזה קיבל הנשיא סקירה מפורטת על המאמץ המבצעי לבלימת מנהרות הטרור ועל האמצעים והיכולות המסייעים לכוחות.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

"אני מגיע אליכם עכשיו מפגישות עם כוחות הביטחון ומסקירות מבצעיות." פתח הנשיא והתייחס לימי צוק איתן: "במבצע הזה נלחמנו על הבית. על גני הילדים ובתי הספר. על השבילים והשדות. זו הייתה מלחמה על קיום ועל שגרה."

הנשיא התייחס לארגון החמאס הפועל בעזה ואמר: "המערכה הסתיימה זה מכבר. אבל המלחמה לא תמה, משימתה של מדינת ישראל – לא הושלמה. אנו נלחמים בארגון טרור. ארגון טרור שהוא אכזרי. קיצוני ורצחני. ארגון טרור שאינו מקדיש ולו בדל מחשבה לעתידם ולרווחתם של תושבי עזה, ושעבורו "פיוס" מסוג כזה או אחר הוא רק צעד לקידומה של המלחמה. ארגון טרור שאינו מכיר בקיומנו וששם לו למטרה לפגוע ולהשמיד את מדינת ישראל. החמאס מטפח בסיסי טרור בבתי חולים, במסגדים, בבתי ספר. הוא ממשיך להשקיע את מרצו בהתחמשות צבאית, בבניין מנהרות, ובתכנון מתקפות כנגד מדינת ישראל. איננו שאננים. אנו יודעים שהמערכה הבאה, אם תיכפה עלינו – תהיה שונה וקשה מקודמתה. אבל אנו נחושים להגיע אליה מוכנים, מאומנים, מפתיעים ולא מופתעים, ולהכות באויב מכה קשה וחותכת. גם בימי שגרה, כוחותינו עומדים כל הזמן מול הסכנה. הם פועלים בתנאים מורכבים מאד, מול כוחות שחותרים מעליהם ותחתיהם, תרתי משמע. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שנבנה חומת ברזל, קיר ברזל, שיחד עם כיפת ברזל יגנו על תושבינו מפני מבקשי רעה. יבוא יום שהם יבינו כי אנו פה כדי להישאר ולפרוח. עזה עומדת בפני קריסה. קרבה השעה בה תקרוס התשתית העזתית ותותיר אחריה אזרחים רבים במצוקתם. ללא תנאים סניטריים, עם חשיפה לזיהום מי תהום ומגפות. העולם כולו חייב לדעת ולהבין, שמי שמונע שיקום זה אנשי חמאס. ישראל היא הגורם היחיד באזור, שמעביר בכל מצב, צרכים מינימליים לתושבים על מנת שיוכלו לקיים את הגוף והנפש. לצערנו חמאס שב ומנצל את מצוקתם של אזרחי הרצועה ומשתמש בחומרים העוברים אל הרצועה לרווחת חייהם של התושבים לצרכי טרור. אסור לשתוק אל מול מעשי העוול האלה. אנחנו לא נסבול שיפנו אלינו אצבע מאשימה. אני פונה לכל אומות העולם, לכל מי שיש לו את היכולת, ואת ההשפעה, ללחוץ על המערכת השלטונית בעזה, על החמאס, לקבל אחריות על מעשיו ועל חיי התושבים."

בסיום דבריו הודה הנשיא לתושבי האזור ואמר: ״יישובי עוטף עזה, ממשיכים להוות עבורנו מקור עוצמה. פעם אחר פעם אני שומע על הגידול המופלא ביישובים, בקיבוצים, במושבים ובערים של עוטף עזה. הביקוש כיום גדול על ההיצע. אני מבין שיש רשימות המתנה, של צעירות וצעירים שרוצים, לגור כאן. זאת הציונות, ואת הציונות הזו, אי אפשר להפסיק.״

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני אמר: "אין סמלי לארח אותך כבוד הנשיא בבית הספר התיכון שלנו. זה הלב הפועם של מועצה אזורית אשכול. ילדינו מתחזקים ומתעצבים ומביאים לנו גאווה. בימים של אי הסכמות ובדלנות, אנו חותרים לשמור על צו מצפוננו הקהילתי, על הערכים, המוסריות והאנושיות. בינינו ובין עצמנו וכלפי הצד השני. ואתה כבוד הנשיא מודל עבורנו. אתה המצפן החברתי ואנו רואים בך גורם מאחד על בסיס ערכי הציונות והדמוקרטיה. כישראלים המקדשים חיים ואנושיות אנו שואפים שגם הילדים בצד השני של הגבול יגדלו למציאות חיים טובה יותר שמקדשת חיים, חינוך וערכים ולא טרור. ידינו מושטת לשלום לצד השני אך לצערנו אנו מכירים במציאות המורכבת. אנו רואים בך ידיד אמיתי של אשכול ושל ההתיישבות והציונות ומייחל שנשוב וניפגש שוב, רק באירועים משמחים וחגיגיים."

האזינו לדבי הנשיא ריבלין

צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
נשיא המדינה רובי ריבלין (ארכיון) – צילום: קובי גדעון, לע"מ

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!