גזר דין: תוקפי מאבטחי בית החולים איכילוב נידונו למאסרים בפועל


גזר דין: תוקפי מאבטחי בית החולים איכילוב נידונו למאסרים בפועל

כב' השופט גורפינקל מבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) את דינם של רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי, אברהם יוספוב ודוד אמויאל בגין מעורבותם באירוע תקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב בספטמבר 2017. כזכור, הנאשמים הורשעו בחבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא. בנוסף, אמויאל הורשע גם באיומים בגין אותו אירוע. ביהמ"ש גזר על הנאשמים את העונשים הבאים: אמויאל- 25 חודשי מאסר בפועל, יוספוב- 22 חודשי מאסר בפועל; אלפסי- 19 חודשי מאסר בפועל; מיסייב- 17 חודשי מאסר בפועל; ביטון- 17 חודשי מאסר בפועל.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

כזכור, על פי כתב האישום המתוקן, בו הודו הנאשמים במסגרת הסדר טיעון, בין הנאשמים קיימת היכרות מוקדמת. אמויאל הוא בן זוגה של קדוש. ביום 28.9.17 בשעה 01:00 לערך הגיעה קדוש מלווה במיסייב לבית החולים איכילוב בתל אביב לצורך קבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה במיון בית החולים החלה קדוש לגדף ולצעוק על הצוות הרפואי, בטענה כי אינה מטופלת כראוי. אחד המאבטחים הרחיק את קדוש מדלפק המיון, במטרה למנוע ממנה לתקוף את מי מהצוות הרפואי, וזאת לאחר שהבחין כי ניסתה למשוך את שפופרת הטלפון מידיה של אחות במיון. בעוד המאבטח אוחז בה, פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו: "למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם" וכן איימה על הצוות הרפואי והמאבטחים באומרה: "חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה".

 

בסמוך לשעה 02:48 הגיעו מיסייב, ביטון, אלפסי, יוספוב ואמויאל אל בית החולים. לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק לעברו אמויאל ואף איים על המאבטח באומרו: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ". מיד לאחר מכן, נכנסו החמישה לחדר המיון, כשאותו מאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם. אז, החלו החמישה לתקוף את המאבטח מכל עבר, חבטו בראשו ומאחורי גבו ומשנפל אל הארץ בעטו בפניו ובחלקי גופו. בד בבד, הכו החמישה את שני המאבטחים הנוספים באגרופים ובבעיטות. מאבטח אחר, אשר הגיע במטרה לסייע לחבריו, מצא עצמו מותקף אף הוא במכת אגרוף בפניו. לאחר מכן החלו החמישה להימלט אל רכבם, ואחד המאבטחים ניסה למנוע מיוספוב להיכנס אל הרכב. אז יצאו השאר מהרכב ותקפו את המאבטח בחוזקה וללא רחם, תוך שהצמידו את גופו אל קיר סמוך וחבטו בו, שוב ושוב, כל אחד על פי יכולתו, באמצעות אגרופים בפניו, בראשו ובכל חלקי גופו. בשלב מסוים נמלטו החמישה מהמקום באמצעות הרכב. למאבטחים נגרמו חבלות, והם נזקקו לטיפול רפואי.

צפו בתיעוד ממצלמות האבטחה

 

במסגרת הסדר הטיעון שנערך בין הצדדים, סוכם כי העונשים שייגזרו על הנאשמים הם כדלקמן: אמויאל- 25 חודשי מאסר בפועל, יוספוב- 22 חודשי מאסר בפועל; אלפסי- 19 חודשי מאסר בפועל; מיסייב- 17 חודשי מאסר בפועל; ביטון- 17 חודשי מאסר בפועל. בנוסף, הוסכם כי הנאשמים יפקידו פיצוי עבור נפגעי העבירה בסכום כולל של 120,000 ₪.

ביהמ"ש קבע כי "…לאחרונה נשמעים קולות המגנים הסדרי טיעון אולם יש להבהיר כי הסדר טיעון הינו הכרח שלא יגונה. הסדר טיעון איננו מילה גסה וכאן יש להבחין בין סוגים של הסדרי טיעון….לעולם ישקול בית המשפט האם הסדר הטיעון משרת את האינטרס הציבורי ואם הוא סביר, ואם לא כך הדבר, לא יירתע בית המשפט מלדחות את ההסדר ולא לאשרו. כל הסדר טיעון ייבדק לגופו".

".. במקרה שלפנינו עצם ההגעה להסדר טיעון לא רק שאיננה פסולה, אלא היא אף רצויה. כאשר נאשם מודה בעבירות שיוחסו לו ולוקח אחריות על מעשיו יש בכך חשיבות מרובה… עונשי מאסר בפועל שבין 17 ל- 25 חודשים…אינם עונשים הסותרים את האינטרס הציבורי, והם עומדים באמות המידה שנקבעו בפסיקה. לא למותר להדגיש שבמקרה זה לא היה שימוש בנשק קר או חם, וגם מסיבה זו עונשי המאסר שהוסכם עליהם בהסדר, סבירים."

"..סיכומו של דבר, הסדר הטיעון סביר, משיג את מטרות הענישה, עונה על הצורך לתת הגנה נאותה וראויה לאנשי צוות רפואי ולמאבטחים הנכללים בכך, ועונה לפיכך על צורכי ההרתעה."

עוד נזכיר כי על פי הסדר הטיעון, אליה קדוש, שהורשעה באיומים במסגרת אירוע התקיפה באיכילוב, בתקיפת שוטר, הפרת הוראה חוקית, תקיפה, איומים באירוע תקיפת נהג המונית בבית החולים וולפסון ובתקיפת שוטר באירוע התקיפה בבית החולים אברבנאל, נשלחה לתסקיר שירות מבחן ולחוות דעת הממונה על עבודות השירות. הצדדים עוד הסכימו על פי ההסדר כי בעניינה, הצדדים יטענו לעונש לאחר קבלת חוות הדעת וכי התביעה תגביל עצמה לעונש מאסר, שיכול וירוצה בעבודות שירות, ככל שהנאשמת תימצא כשירה לכך.

סיקור האירוע באתר חדשות MivzakLive

מצוד אחר 3 גברים חשודים שתקפו מאבטחים בבי"ח איכילוב

שר הבריאות על התקיפה באיכילוב: "אנו מודאגים מהישנות המעשים"

• נעצרו 3 חשודים בתקיפת המאבטחים באיכילוב

נעצר חשוד נוסף בחשד למעורבות בתקיפת המאבטחים באיכילוב

כתב אישום בגין תקיפת מאבטחים בבית החולים איכילוב

הורשעו הנאשמים בתקיפת הצוות הרפואי בבית החולים איכילוב


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


כרטיס ביקור דיגיטלי
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן