חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

היועצים המשפטיים למשרדי הממשלה ייבחרו ע"י ועדת איתור ולא במכרז

עוד חוק של משילות: מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק של שרת המשפטים איילת שקד לשינוי הליך בחירת היועצים המשפטיים למשרדי הממשלה, כך שייבחרו באמצעות ועדת איתור ולא במכרז כפי שנהוג כיום. לאחר המלצת ועדת האיתור שתמנה נציגים שונים, בראשות מנכ"ל המשרד, הנושא יובא להכרעת השר בהסכמת היועץ המשפטי לממשלה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

השרה שקד: "המציאות היא שיועצים משפטיים הפכו לגורמים הדומיננטים ביותר במשרדי הממשלה, במיוחד נוכח עודף המשפטיזציה הקיים בישראל. משכך, מן הראוי ששר יהיה דומיננטי בבחירת יועמ"ש של משרדו. יש איזון נכון בהצעת החוק בין התפקיד של היועץ המשפטי כמיישם מדיניות לבין העובדה שהוא שומר הסף.

הדרג הפוליטי הוא שמייצג את אינטרס הציבור. גם כאשר יועץ משפטי פלוני הוא בעל תפיסת עולם או סולם ערכים הדומים לזה של השר הממונה עליו, לא יהיה בכך משום פגיעה ביכולתו של אותו יועץ משפטי לעמוד איתן בפני אותו השר כאשר מעשיו אינם עולים בקנה אחד עם הוראות הדין או כללי המנהל התקין".

שרת המשפטים, אייל שקד – צילום: דוברות משרד המשפטים

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!