בריאותמבזקים

חושבים על דיאטה? 8 טיפים להרזייה מהירה, בטוחה וללא סיכון בריאותי

לא מעט מחקרים בעולם שנעשו מדברים על התהליך המורכב והארוך בירידה נכונה במשקל באופן מבוקר ושקול. המשותף לכל אותם מחקרים הוא הדגש שהתהליך אמור להתבצע באופן מדוד ולא בצורה דרסטית שעלולה להכניס את הגוף לסטרס שיוביל לתוצאה ההפוכה לגמרי.

כיום אנו יודעים שאין מדובר במתכון אחד או מרשם קסם שעובד על כולם וגורם לירידה במשקל ולכן מומלץ להגיע לדיאטנית ולקבל תפריט אישי המותאם בדיוק בשבילכם. בשל סיבה זו גם מומלץ שלא לחפש את התפריט לדיאטה שלכם באינטרנט כי כפי שציינו, מה שמתאים לאחד לאו דווקא יכול לעבוד על מישהו אחר.

 

עם זאת, ישנם מספר כללי ברזל בכל תהליך של ירידה במשקל שיסייע לכם באופן וודאי להצליח בתהליך ולהגיע לתוצאה הרצויה:

1. חשוב מאוד לאכול ארוחת בוקר. ארוחת הבוקר היא הארוחה למעשה הראשונה לאחר מספר שעות שלא נכנס לגוף שום מזון ולכן חשוב שהארוחה תהיה קלילה.

קראו גם:  טקס לציון 162 שנה להולדתו של הרצל נערך בהונגריה, אורחי הכבוד הגיעו מהשומרון
קרדיט: pixabay.com

2. אל תרגישו רעב במהלך התהליך! על אף שרבים חושבים כי הרעבה של הגוף או אכילה מועטה היא שתסייע להורדה במשקל, ההיפך הוא הנכון. דאגו תמיד שלא להרגיש רעב. הרעב מתורגם בגוף כמצוקה אשר גורמת לסטרס ולהפעלת מנגנוני ההגנה של הגוף. ברגע שהגוף ירגיש רעב הוא "יזכור" את התחושה וברגע הראשון שנכניס אוכל לפה הוא ידאג לשמור את המזון שאכלנו לשעת חירום ולא ל"שרוף" אותו, כך בעצם נשיג בדיוק ההיפך של עלייה במשקל במקום ירידה.

קרדיט: pixabay.com

3. עשו ספורט! ראשית נבהיר כי רק באמצעות ספורט ללא שינוי בהרגלי האכילה כנראה שלא תגיע לתוצאה הרצויה. הספורט בתהליך ההרזיה הוא כ-20% מהצלחת התהליך. לכן שילוב נכון של ספורט עם שינוי הרגלי האכילה יסייע לכם לרדת במשקל .

קראו גם:  הטיול הסתיים בטרגדיה: נקבע מותה של המטיילת שנפלה מגובה רב בנחל עמוד
קרדיט: pixabay.com

4. הפסיקו לאכול בצקים / לחמים! יש הקוראים לקמח הלבן ה"רוצח השקט", ולא סתם. הקמח הלבן אינו בריא לגוף ולכן מומלץ לאכול לחם מחיטה מלאה (לחם חום). לחם מלא גם משביע יותר, בריא יותר ו"נשרף" מהר יותר בגוף.

קרדיט: pixabay.com

5. אכלו המון המון ירקות, מכל הסוגים והצבעים, ובדגש על ירקות, לא פירות! אכילת ירקות יכולה להיות ללא הגבלה כלל. הירקות מאוד בריאים ולא משמינים, לעומת פירות שיש בהן המון סוכר וגורמים להשמנה.

קרדיט: pixabay.com

6. שתו רק מים! ושתיה חמה ללא סוכר. מדובר בשינוי שיכול לסייע לכם רבות לתהליך ההרזייה, הפסיקו באופן מוחלט לשתות משקאות ממוגזים ומשקאות מתוקים. רבים נוטים לחשוב כי אם מדובר בנוזלים אז אין השפעה מבחינה קלורית על הגוף, אך זכרו כי סוכרים מתורגמים לבסוף לשומן ולעלייה במשקל.

קראו גם:  בן 39 נפל מסוס סמוך לצור הדסה, מצבו בינוני
קרדיט: pixabay.com

7. לכו לישון בלילה! בזמן שאתם ישנים הגוף שורף קלוריות, בזמן שאתם ערים בלילה ובמיוחד בערב ובשעות הלילה יש נו דחף לאכול ובהרבה פעמים גם כשלא ממש רעבים. מחקרים מראים כי בשעות הערב עולה הדחף ל"נשנושים" בעשרות אחוזים בהשוואה לשעות הבוקר והצהריים.

קרדיט: pixabay.com

8. לאכול שעה לפני השינה! שימו לב כפי שכבר ציינו בסעיף 2 שלא כדאי להרגיש תחושת רעב, לכן מומלץ לאכול משהו קל כשעה לפני השינה. כמו כן, מומלץ שהשינה תהיה לכל הפחות 7 שעות רצופות.

 

הבהרה: המידע המובא במאמר זה אינו מתיימר להחליף ייעוץ מקצועי של גורם מוסמך בתחום והינו בגדר המלצה בלבד.

 

יש לכם מידע מעניין בנושא או עצה נוספת לשתף? השאירו תגובה! 

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן