חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

ליברמן לכחלון: "הוכחנו שאפשר להגיע לסיכומי תקציב בלי לריב"

יישום המתווה להעלאת תוספת הותק לקצבת זקנה שעליו סוכם עם כניסתה של ישראל ביתנו לממשלה, יוגדל בכ-600 מיליוני ₪ כבר בשנת 2018, כך סיכמו שר האוצר, משה כחלון ושר הביטחון אביגדור ליברמן. ההסכם יוחל רטרואקטיבית החל מחודש ינואר עם אישור תקציב המדינה לשנת 2019. בנוסף, בשנת 2019 יוקצו עוד כ- 300 מיליוני ₪ נוספים, כך שסך התוספת תעמוד על כ-1.4 מיליארד ₪. עולים חדשים ונשים שעד היום לא קיבלו את מלוא תוספת הותק מקצבת הזקנה שלהם יקבלו תוספת של עד 50% לקצבאות הזקנה שלהם בחודש.

 

מדובר בצעד נוסף לשיפור מצבם של הקשישים בכלל והקשישים העולים בפרט. צעד זה מצטרף לצעדים נוספים שבוצעו בתקציב הקודם וצעדים נוספים שנעשים בתקציב הנוכחי. ביניהם, העלאת קצבת השלמת הכנסה לקשישים בסך של מיליארד ₪, הרחבת סיוע בדיור ודיור ציבורי בסך של כמיליארד ₪, ותכנית סיעוד לאומית, שתאושר במסגרת התקציב הקרוב, בסך של כ-1.76 מיליארד ₪.

קראו גם:  דיווח בלבנון: כטמ"ם של צה"ל נפל בדרום המדינה ונתפס על ידי הצבא

באשר לתקציב הביטחון, שרי הביטחון והאוצר סיכמו על הקמת צוות מקצועי משותף, בראשות ראש המל"ל, שיבחן את דרישת מערכת הביטחון לתוספת תקציב, על רקע המצב הביטחוני באזור. הצוות יביא את המלצתו להכרעת הקבינט המדיני בטחוני. שני השרים רואים חשיבות עליונה בהמשך יישום תר"ש גדעון, על פי התכנון, ובעמידה בכל ההחלטות והסיכומים בין המשרדים.

בנוסף, סוכם כי משרד האוצר יקצה סכום של 150 מלש"ח בשנת 2018 לטובת חיזוק ומיגון של מבנים בצפון.

שר האוצר, משה כחלון: "הסיכום אליו הגענו מוכיח שוב ששר הביטחון ואני יודעים להגיע לסיכומים מבלי להתקוטט בתקשורת. החיילים שלנו וביטחון המדינה הם מעל הכל. אנחנו מודעים לצרכים הביטחוניים, לאיומים המשתנים ולוקחים אותם במלוא הרצינות. אנחנו כמובן נמשיך לפעול במסגרת התר"ש ולקיים את כל ההתחייבויות שלנו."

קראו גם:  שני חשודים נעצרו בגין ביצוע עבירות של מרמה והלבנת הון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "אני מודה לשר האוצר כחלון על העבודה המקצועית המשותפת. הוכחנו שאפשר להגיע לסיכומי תקציב בלי לריב. ההישג הגדול הוא שמירה על תר"ש גדעון. הסיכום שהשגנו יאפשר, בין השאר, להתחיל ביישום תכנית מיגון הישובים הצפון. נפעל במשותף כדי לשפר את מוכנות ישובי הצפון".

צילום: אריאל חרמוני- משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני- משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן