חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

"בכול מצב שיהיה צורך בגינוי חזק וברור לטרור, ארגנטינה תמיד תהיה שם"

סגנית הנשיא ונשיאת הסנאט של ארגנטינה, גב' גבריאלה מיצ'טי הגיעה הבוקר (רביעי) לכנסת כאורחת יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין. נשיאת הסנאט הארגנטינאי התקבלה בכנסת בטקס קבלת פנים רשמי ומשמר כבוד וחתמה על ספר האורחים של הכנסת.

לאחר מכן, החלה ישיבת עבודה בלשכתו של יושב-ראש הכנסת אדלשטיין.

צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

יולי אדלשטיין אמר לאורחת: "מבקש לומר תודה באמצעותך לממשלת ארגנטינה על עמדתכם באו"ם כשלצערי מדינות רבות הצביעו נגד הצהרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעניין ירושלים בירת ישראל, ארגנטינה לא הצטרפה לאותן מדינות שערערו על העובדה הפשוטה שירושלים היא בירת ישראל מזה 3000 שנה ולנצח נצחים".

יושב-ראש הכנסת אדלשטיין אמר עוד: "אני לא יכול שלא להזכיר בבוקר זה את הרצח הנורא של הרב רזיאל שבח בחוות גלעד, אב לששה ילדים קטנים שנרצח מטרים ספורים מביתו. זה המחיר הקשה, שישראל, כמו מדינות רבות בעולם, משלמות על המאבק בטרור. אנו מקווים שנגיע להבנה עם מדינות רבות שהמאבק בטרור חייב להיות משותף. גם אי אפשר לסבול את המציאות בה אחרי שהרוצחים ייתפסו ויישבו בבית סוהר, הם יקבלו משכורת יפה מהרשות הפלשתינאית. בו בזמן שישראל מעבירה כספים לאותה רשות פלשתינאית על מנת שלא יהיה משבר הומניטרי ושמשפחות פלשתינאיות יוכלו לחיות את חייהן".

קראו גם:  ליברמן: מתן לגיטימציה למשמרות המפכה שהוא ארגון הטרור הגדול...

הגברת גבריאלה מיצ'טי השיבה: "בכול מצב שיהיה צורך בגינוי חזק וברור לטרור, ארגנטינה תמיד תהיה שם. גם ארגנטינה סבלה רבות מפיגועי טרור שגרמו לסבל רב לנפגעים בעם הארגנטינאי כולו ובקהילה היהודית בארגנטינה בפרט. אתם תמיד יכולים לראות אותנו כמי שמגנים בחריפות את הטרור ונאבקים למען השלום".

צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

נשיאת הפרלמנט הארגנטינאי הוסיפה: "זוהי משלחת, גדולה ומקצועית מאד, עם פרופיל כלכלי גבוה, מפני שאנו מאמינים שיחסים כלכליים טובים, גם הם מסייעים לשלום. אנחנו מבקשים לשדרג עוד את היחסים עם מדינות כמו ישראל, מדינות שהגדרנו כאסטרטגיות. היו תקופות שארגנטינה הייתה סגורה לעולם אך הממשלה שלנו היום מבינה שהדרך להתפתחות היא לעודד קשרים כלכליים והשקעות כלפי העולם".

קראו גם:  פועל נפל ממשאית סמוך ליישוב הזורע, מצבו בינוני

בפגישה השתתף גם חבר הכנסת חיים ילין ראש קבוצת הידידות ישראל ארגנטינה, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ ומזכירת הכנסת ירדנה מלר הורביץ.

נשיאת הפרלמנט של ארגנטינה גם פגשה בכנסת את יושב-ראש האופוזיציה חבר הכנסת יצחק הרצוג וחברי כנסת נוספים.

צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

גבריאלה מיצ'טי מכהנת כסגנית נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי מאז 2015 ובמקביל מכהנת כנשיאת הסנאט. קודם לכן, כיהנה בתפקידים ציבוריים רבים בסנאט, כסגנית ראש העיר בואנוס איירס ונציגת בואנוס איירס בבית הנבחרים. יחסה לישראל נחשב ידידותי וחם. מאז נפגעה בתאונת דרכים ב- 1994 נותרה מיצ'טי משותקת בפלג גופה התחתון.

ביקורה של מיצ'טי בישראל הוא ביקור גומלין לביקור יושב-ראש הכנסת בארגנטינה ב- 2016, שהיה הביקור ראשון, אחרי עשורים שלא היו ביקורים רשמיים בין הפרלמנטים. אז גם נחתמו מזכר הבנה והצהרת ידידות בין הפרלמנטים לקידום שיתופי פעולה בתחומים שונים בים הכנסת לפרלמנט הארגנטינאי.

קראו גם:  המשטרה: פעילות מבצעית מוגברת ברמלה ולוד - שוטרי תחנת רמלה עצרו שלושה...
צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן