חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "כל מדינה חייבת לשמור על גבולותיה, מציע למסתננים לשתף פעולה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת הממשלה כי "כל מדינה חייבת לשמור על גבולותיה. שמירה על הגבולות מפני הסתננות בלי חוקית זו גם זכות וגם חובת יסוד של מדינה ריבונית."

נתניהו הוסיף: "לצורך זה, אנחנו עשינו שתי פעולות טובות. הפעולה הראשונה היא הקמת הגדרות, המכשול, מפני הסתננות מאסיבית לארץ מאפריקה. הגדר הזאת שהוקמה בגבולנו עם סיני, מנעה כניסה להערכתי של מאות אלפי מסתננים, שהגיעו למקומות אחרים, אבל לא הגיעו לישראל.

הורדנו באמצעות המאמץ הכביר הזה את ההסתננות הבלתי חוקית בישראל לאפס.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עכשיו יש משימה שנייה. המשימה השנייה היא להוציא את המסתננים הבלתי חוקיים שחדרו לישראל באופן בלתי חוקי לפני הקמת המכשול. כאן היה מדובר בכ-60 אלף איש, הוצאנו כ-20 אלף, ועכשיו המשימה היא להוציא את היתרה.

השנה אנחנו הוצאנו כ-4,000 והמאמץ הגדול להוציא באופן משמעותי את רוב אלה שנשארו, שהם שוהים ומסתננים בלתי חוקיים בישראל.

אנחנו מביאים היום תוכנית לממשלה להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים, והתוכנית הזאת תצא לדרך היום.

לפני מספר חודשים סיירתי עם חבריי השרים בדרום תל אביב כדי להתרשם. סיירנו פעמיים – פעם אחת ביום, ואחר כך פעם שנייה, אריה דרעי זוכר זאת היטב, בלילה. כי רציתי להתרשם מהמצב בלי שיודעים שרה"מ ושרים בכירים מגיעים, ולכן עשינו סיבוב סמוי בלילה. זה ברור לגמרי שרואים את הדברים כהווייתם, רואים את מצוקת התושבים הוותיקים. עלינו לדירותיהם, שוחחנו איתם וראינו שם התפרקות של חוק וסדר, התפרקות של תחושת הביטחון האישית. לכן היום אנחנו מקיימים את מה שהבטחנו – להחזיר את השקט, את תחושת הביטחון האישי ואת החוק והסדר לתושבי דרום תל אביב וגם לתושבים של שכונות רבות אחרות.

הממשלה תאשר היום את התוכנית להוצאת המסתננים בישראל, אנחנו נתגבר את האכיפה ואנחנו נקצה תקציבים וכוח אדם למימוש התוכנית.

אני חושב שחשוב שאנשים יבינו שאנחנו עושים כאן דבר לגמרי חוקי ולגמרי חיוני."

עוד אמר נתניהו כי "למסתננים יש ברירה פשוטה – לשתף איתנו פעולה ולצאת מרצון, לדרך מכובדת, לדרך אנושית, לדרך חוקית, או שנצטרך להפעיל את הכלים האחרים העומדים לרשותנו, גם הם לפי החוק. אני מקווה שיבחרו לשתף איתנו פעולה.

אני מבקש להודות לשרי הממשלה שנרתמו לקידום ההחלטה החשובה הזאת. לשר הפנים, לשר האוצר, לשר הבט"פ, וכן לראש המל"ל, מאיר, תודה לך שריכזת את העבודה החשובה הזאת, ותודה לכם על שיתוף הפעולה בין המשרדים. אני חושב שאנחנו בדרך חשובה מאוד לפתור בעיה כואבת מאוד.

אני גם מברך וגם אני חייב לציין, על שיתוף הפעולה, הייתה פה עבודה מתואמת של כל המשרדים, כולם, האוצר, פנים, בט"פ, משפטים, משרד ראש הממשלה. אני רוצה להודות לך שוב, מאיר, על השקט החותך שלך, עובד בשקט וחותך מהר.

אני שמח שאנחנו יוצאים לדרך, הבעיה הזאת תיפתר. ישראל היא למעשה אחת המדינות הבודדות בעולם שמצליחה להשתלט על התופעה הזאת, והדבר הזה נעשה יותר חיוני, ולא פחות חיוני בעולם התזזיתי שאנחנו חיים בו ובאזור התזזיתי שסובב אותנו".

Back to top button