חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פליליתאונות דרכים

אתמול בפעילות משולבת בין אגף התנועה לאגף הרכב במשרד התחבורה בוצעה אכיפה כנגד רכבים כבדים כשבמהלכה הושבתו 8 משאיות ונחקרו 2 נהגים בגין ליקוי בטיחות ותקינות.

בשעות הבוקר המוקדמות פעלה המשטרה באופן גלוי וסמוי באזור המשולש שבשרון כנגד נהגי משאיות המובילים מטענים חורגים, תוך נסיעה עם ליקויי בטיחות חמורים המהווים סכנה ממשית למשתמשי הדרך.
בוצעו בדיקות תקינות ובטיחות לעשרות משאיות ונמצאו ליקוי בטיחות חמורים כגון: צמיגים שחוקים ותקלות מכאניות, זאת בנוסף לחריגות גבוהות של מטענים שהן מובילות.
כאמור, במהלך הפעילות נרשמו 29 דו"חות למשאיות בגין עבירות שצוינו. מתוך כלל המשאיות שהושבתו בחלקן נתגלו חריגות מטען של למעלה מ-45% מהמשקל המותר על פי חוק.
בנוסף, נתפסה משאית המובילה בע"ח עם חריגה של כ-20% במשקל, במטרה לא לסכן את הנהג ובע"ח ולהוריד מהמשקל העודף הובילו השוטרים את המשאית למקום מבטחים לפריקת חלק מבעלי החיים.
בסיכום הפעילות הושבתו 8 משאיות למשך 30 ימים במגרש האחסנה, נחקרו 2 נהגים בגין עבירות חמורות, כנגד כל נהגי המשאיות שהושבתו נרשמו הזמנות לדין. כחלק מאקט של אחריות שילוחית ייתכן ויזומנו גורמים נוספים לחקירה.

הוסיפו תגובה לכתבה

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –17/08/2022

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן