נתניהו:"40 שנה חלפו מביקורו ההיסטורי של אנואר סאדאת בירושלים"


נתניהו:"40 שנה חלפו מביקורו ההיסטורי של אנואר סאדאת בירושלים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה,"אנחנו מציינים היום 40 שנה לביקור ההיסטורי של נשיא מצרים אנואר סאדאת, בירושלים ובישראל. הנשיא סאדאת עשה אז צעד מאוד אמיץ, הוא בא לכנסת, בא לישראל. הוא התקבל בברכה על ידי העם כולו. מאז השלום עם מצרים החזיק מעמד חרף עלויות ומורדות, והיום מצרים וישראל, וגם מדינות אחרות, נמצאות בצד אחד של המתרס במאבק עיקש מול הטרור של האיסלאם הקיצוני על פלגיו השונים. הדבר הזה תורם תרומה משמעותית לביטחון ישראל, אני מקווה שבהמשך הוא גם יתרום להרחבת מעגל השלום.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ביחס לתוכנית המדינית של הנשיא טראמפ, אנחנו שמענו הרבה ספקולציות בסוף השבוע, אני לא מתכוון להתייחס אליהם. אבל אני כן רוצה לומר, שהיחס שלי לתוכנית הזאת יקבע בהתאם לאינטרסים הביטחוניים והלאומים של מדינת ישראל ואלה הובהרו היטב לידידנו האמריקנים.

לגבי מסתננים, אנחנו הולכים לדון היום באחד מהאספקטים של הנושא הזה בישיבת הממשלה. המדיניות שלנו כלפי המסתננים היא תלת שלבית: שלב ראשון – בלימה. הקמנו גדר וחוקקנו חוקים שיחד בלמו כליל את שיטפון המסתננים ולמעשה היום מספר המסתננים עומד על אפס. השלב השני היה הוצאה. הוצאנו כ – 20,000 מתוך המסתננים הקיימים ובאמצעים שונים. עכשיו זה השלב השלישי – הוצאה מוגברת. ההוצאה הזאת מתבצעת תודות להסכם בינלאומי שהשגתי, שמאפשר לנו, מתוך 40,000 המסתננים שנותרו, להוציא אותם ללא הסכמתם. זה דבר מאוד חשוב. הדבר הזה מאפשר לנו בהמשך ליתר את מתקן "חולות" ולהפנות חלק מהמשאבים הגדולים שאנחנו מפנים לשם לפקחים ולהוצאה מוגברת. ולכן יש פה הצלחה אבל המטרה שלנו היא להמשיך להוציא ולהוציא אפילו יותר, באופן משמעותי יותר ממה שהוצאנו עד היום".

תמונת ארכיון

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה


כרטיס ביקור דיגיטלי
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן