חדשות הארץמבזקיםתנועה ותחבורה

נפסלו רישיונותיהם של 12 נהגים שתועדו מבצעים עבירות תנועה

היום (חמישי) בשעות הבוקר במסגרת ההיערכות הכוללת לחג, ביצעו שוטרי אגף התנועה של משטרת ישראל בשיתוף יחידת המסוקים, פעילות מוגברת באכיפה כנגד עבירות ביריונות מסכנות חיים. מאגף התנועה נמסר כי פעילות זו התאפיינה בשימוש באמצעים סמויים וגלויים תוך יצירתיות ותחכום, ביניהם גם שימוש באכיפה ממסוק משטרתי המסייע לזהות עבירות חמורות. זאת במטרה לאתר נהגים הנוהגים בפראות ובחוסר אחריות בכבישים, ולמעשה מסכנים את כלל ציבור משתמשי הדרך הרוצים להגיע ליעדם בבטחה. במשטרת ישראל ציינו כי היא תמשיך לפעול בנחישות על מנת לתת תחושת בטחון לנהגים ולאפשר לאזרחים לטייל ולנפוש בבטחה.

הפעילות התמקדה בכבישים 1 ו-31 המובילים לאזור ים המלח ומצדה, בעקבות מסע אופנועים למצדה וריבוי הגעת המבלים והנופשים לאזור. בפעילות רחבה זו נבדקו מעל ל-130 כלי רכב וחלקם תועדו באמצעים טכנולוגים מתקדמים בזמן ביצוע עבירות חמורות.

קראו גם:  שש משאיות המכילות סולר נשרפו בגליל התחתון, חוקר דליקות הוזעק למקום

בכביש 1 באזור מעלה אדומים, התמקמו השוטרים עם אמצעי למדידת מהירות, ובתוך פחות משלוש שעות נתפסו 7 כלי רכב ביניהם 4 אופנועים במהירויות חריגות.

במקרה אחד נתפס תושב ירושלים במהירות 132 קמ"ש שטען כי הוא ממהר לאימו שבבית החולים. הנהג קיבל קנס של 1,500 ש"ח.
במקרה אחר נתפס תושב קריית אונו נוסע במהירות 148 קמ"ש שטען כי לא שם לב למהירות בה נסע. רישיון הנהיגה נפסל לאלתר למשך 30 ימים והוא קיבל זימון לבית המשפט. במהירות דומה (148 קמ"ש) נתפס נהג מונית תושב מבשרת ציון שטען כי הגיע מאילת והוא נורא ממהר. רישיון הנהיגה נפסל לאלתר למשך 30 ימים ובנוסף קיבל זימון לבית המשפט.

קראו גם:  גבר בן 25 נפצע קשה באירוע אלימות בעין נקובא, סמוך לירושלים

רוכב אופנוע, תושב ירושלים נתפס במהירות חריגה של 162 קמ"ש. הרוכב טען כי לא שם לב למהירות. רישיון הנהיגה שלו נפסל במקום למשך 30 ימים והוא קיבל זימון לבית המשפט.

תושב בית שמש נתפס נוהג ברכבו במהירות של 175 קמ"ש וטען כי לא נסע במהירות הזו. רישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים וגם הוא זומן לבת המשפט.

תושב נוסף מבית שמש, רוכב אופנוע נתפס אף הוא נוהג במהירות גבוהה מהמותר – 173 קמ"ש. רישיון הנהיגה שלו נפסל לאלתר והוא קיבל זימון לבית המשפט.

עוד רוכב אופנוע נתפס, תושב ירושלים, כשהוא נוהג במהירות של 149 קמ"ש. גם רישיון הנהיגה שלו נפסל במקום והוא קיבל זימון לבית המשפט.

קראו גם:  טקס לציון 162 שנה להולדתו של הרצל נערך בהונגריה, אורחי הכבוד הגיעו מהשומרון

כמו כן, כפי שצויין מלבד הפעילות בכביש 1 בוצעה אכיפה גם בכביש 31 בדרך לכיוון ערד, במהלכה תועדו באמצעות מצלמות לטווח רחוק, רכבים ואופנועים המבצעים עקיפות תוך חציית קו הפרדה רציף ומסכנים את ציבור משתמשי הדרך. בפעילות זו נפסלו 6 נהגים שביצעו עבירות חמורות.

משטרת ישראל ציינה כי היא רואה בחומרה רבה נהגים המבצעים עבירות של חציית קו הפרדה רציף, ונוהגים במהירות גבוהות שאינן תואמות לתנאי הדרך ועוברים על החוק תוך סיכון חיי אדם.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן