חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

משלחת הסיוע הישראלית נחתה במקסיקו ותסייע בפעולות החילוץ וההצלה

משלחת צה"ל למקסיקו נחתה לפני זמן קצר (חמישי) במקסיקו סיטי ותסייע ככל שתידרש בחילוץ והצלה של נפגעים מאזורי האסון בעקבות רעידת האדמה שפקדה את המדינה. המשלחת מונה כ-70 חיילים וקצינים בשירות סדיר ובמילואים מפיקוד העורף ומחיל האוויר ביניהם מומחים הנדסיים, שיעסקו בהערכת הנזקים ובמתן סיוע הנדסי בזירות ההרס ואנשי חילוץ והצלה למשימות אלה.

הערכה וסיוע הנדסי הוא הצורך המרכזי העולה מזירת האסון במקסיקו, על כן יבצעו מהנדסים מומחים מהמשלחת בחינה מעמיקה של השטח והמבנים באזור, זאת על מנת לקבוע אלו מבנים בטוחים לשימוש בעקבות רעידת האדמה.

המשלחת שיצאה בהנחיית הדרג המדיני, מבסיס "נבטים" במטוס "ראם" של חיל האוויר בפיקודו של סגן-אלוף איתי, מפקד טייסת "ענקי המדבר" הגיעה כאמור לפני זמן קצר למקסיקו סיטי ותחל מיד בפעילות ומתן סיוע. בראש המשלחת עומד מפקד יחידת החילוץ וההצלה הארצית, אלוף-משנה (מיל') דודי מזרחי.

קראו גם:  נס בב"ש: תינוקת אותרה במקרה ע"י עובר אורח כשהיא בתוך רכב סגור וחולצה בשלום

רעש האדמה בעוצמה 7.1 שפקד את מרכז מקסיקו גרם לקריסה של עשרות מבנים ובהם גם בית ספר בו היו תלמידים רבים, כוחות החילוץ פועלים משעות הלילה בניסיון לאתר ולחלץ לכודים מבין ההריסות. מספר ההרוגים באסון עלה ל-245. רעש האדמה מגיע 11 יום לאחר רעידת האדמה הקודמת שגבתה את חייהם של כ-100 בני אדם בדרום המדינה.

משלחת צה"ל למקסיקו | צילום: דובר צה"ל
המשלחת נחתה במקסיקו סיטי | צילום: משה ח
צילום: משרד החוץ
צילום: משרד החוץ

התארגנות המשלחת טרם יציאתה למקסיקו – צילום: דובר צה"ל

שגריר ישראל במכסיקו , יוני פלד, מקבל את פני המשלחת לפני דקות ספורות – צילום: משרד החוץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן