חדשות הארץמבזקים

ראש עיירת לוד: "הותקפתי במסגד דהמש לעיני המשטרה"

לבקשת עיריית לוד, קיימה משטרת ישראל שיחות עם אמאמים בעיר לרגל חג הקורבן, והגיעה להבנה שבמסגדים יימנעו מלשאת דרשות ברמקולים בתפילות של יום שישי לפנות בוקר.

כאשר נודע אתמול בלילה כי בכוונת ראשי מסגד דהמש בלוד לקיים דרשה ברמקולים בתפילת החג, הוזהר האמאם על ידי משטרת ישראל כי במידה ותנשא דרשה ברמקולים במקום, יינקטו נגדו הליכים בגין הקמת רעש.

היום (שישי) לפנות בוקר, לאחר שהחלה להישמע דרשה ברמקולים של מסגד דהמש, הודיע ראש עיריית לוד, יאיר רביבו למשטרה כי הוא נמצא ליד המסגד ובכוונתו להיכנס ולהפסיק את התפילה. ראש העיר התבקש להמתין להגעת המשטרה ולא להיכנס, אולם הוא בחר להיכנס עם אנשיו למסגד ובמקום פרץ עימות בינו לבין המתפללים. כוח משטרה שהגיע אל המקום הפריד בין ראש העיר למתפללים, הנמיך את עוצמת הרמקולים והשיב את השקט על כנו.

מהמשטרה נמסר כי אמאם המסגד יזומן לחקירה וייפתחו נגדו הליכים בגין הקמת הרעש.

ראש עיירת לוד: "הותקפתי במסגד דהמש לעיני המשטרה"
מסגד דהמש בלוד

ראש עיירת לוד, יאיר רביבו התייחס בעמוד הפייסבוק שלו למקרה וכתב: "זו האמת על התקיפה שעברתי הבוקר במסגד. היו סיכומים עם האימאמים, עם חברי המועצה ועם המשטרה. כולם כיבדו את הסיכום חוץ ממסגד דהמש שמנסה לחבל בדו קיום.

הסיכום היה שאני מאפשר תפילה חגיגית בשוק בשעה 06:45 בבוקר, ובמקביל בכל המסגדים קוראים לתפילה במשך 3 דקות אך לא משמיעים את התפילה במשך שעתיים ברמקולים של המסגד.

לפני חודשיים הבטיח אימאם מסגד דהמש בשיחה עם המשטרה שהוא מפסיק עם הדרשות בימי שישי ובחגים. גם אתמול בלילה הוא קיבל שיחה מהמשטרה והבטיח שוב.

כאמור כולם כיבדו את ההסכם בפרט שני האימאמים הנוספים בעיר העתיקה שייח' יוסף אלבז ושייח' עאדל אלפר ואני רוצה להודות להם.
בהתאם לסיכום, העירייה ניקתה את רחבת השוק ואפשרה למתפללים להגיע בצורה מכובדת.

רק מסגד דהמש החליט שהוא מצפצף על כולם ובעיקר מעיר בשעה 05:30 את ילדי העיר לוד ביום הראשון ללימודים.

הגעתי למסגד על מנת לדבר עם האימאם והמואד'ן שיפסיקו את התפילה ברמקולים ויתפללו בתוך המסגד כמו שכולם עושים. אין לנו דבר נגד תפילה, גם אני לשם הגעתי מתפילת הסליחות רק שלאף אחד לא עולה בראש להשמיע אותה ברמקולים.

באותו רגע הותקפתי במכות ובחבלות, חטפו לי את הטלפון הנייד, קיללו וגידפו, והכל, לאכזבתי, לעיני המשטרה.

לא ייתכן שרק מבקשים מראש העיר בקשות (כבישים, מתנ"סים, בתי ספר, תרבות והכל אני עושה בשמחה וברצון מלא), אבל כשראש העיר מבקש בקשה פשוטה לכבד סיכומים ולא להפריע למי שרוצה לישון, מיד הוא מותקף, מיד הוא נגד הערבים, מיד הוא לא בסדר.
אנו רוצים עיר שבה חיים ביחד, והאחד מכבד את השני ובעיקר מתחשב בשני.

בהלכה המוסלמית יש מצווה לקרוא 5 פעמים ביום לתפילה, אבל להשמיע שעתיים דרשות ברמקולים זה מפריע לכולם גם ליהודים וגם לערבים, וזו לא מצווה שרשומה בשום מקום.

אני מבקש מכולם לספר את האמת.
אני מצר על כך שזו האווירה.
לי בוודאי יש אחריות על העיר הזו ועל תושביה.
העיר הזו יקרה לליבנו ולא ניתן לקיצונים לחבל בדו קיום.
בהזדמנות זו אאחל חג שמח ובתפילה לימים שקטים וטובים יותר." כתב ראש עיריית לוד וצירף לפוסט 2 תמונות בהן הציג את החבלות שנגרמו לו לכאורה מהתקיפה במסגד.

ראש עיירת לוד: "הותקפתי במסגד דהמש לעיני המשטרה"
מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר רביבו
ראש עיירת לוד: "הותקפתי במסגד דהמש לעיני המשטרה"
מתוך עמוד הפייסבוק של יאיר רביבו
Back to top button