חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

השרה רגב: "לא ייתכן שממשלה לא מצליחה ליישם את המדיניות שלה"

שרת התרבות והספורט מירי רגב סיירה לפני שעה קלה (חמישי) בדרום תל אביב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון פנים גלעד ארדן וחבר הכנסת אמיר אוחנה, כדי לעמוד מקרוב על המצב באזור, בדגש על החיים בצל המסתננים. הארבעה קיבלו סקירה ממפקד המחוז ניצב משה צ'יקו אדרי, על המצב בדרום תל אביב.

"הם לא פליטים", אמרה השרה רגב. "אנשים שעוברים בדרך לכאן בשתי מדינות, הם לא פליטים. הם מסתננים. תושבי דרום תל אביב הם אלה שהפכו לפליטים בארצם".

השרה רגב התייחסה גם להחלטת בג"צ בתחילת השבוע. "לא ייתכן שממשלה לא מצליחה ליישם את המדיניות שלה בנושא הגירה. חייבים לחוקק חוק עוקף בג"צ בסוגיה זו, שיאפשר לממשלה ליישם את מדיניותה".

קראו גם:  בתיווך איילת שקד: הסכם היסטורי בין המועצות האזוריות תמר והערבה התיכונה

השרה רגב הציעה במהלך הדיון המקצועי שלושה פתרונות. "צריכים להפעיל אכיפה על המעסיקים שמשלמים את שכרם של המסתננים שעובדים אצלם", אמרה. "חייבים לערוך הסברה לבעלי בתים שמשכירים את בתיהם למסתננים שלא יעשו בנכסים מה שהם רוצים ללא פיקוח. בין היתר, פיצול הדירות".

כמו כן, השרה רגב הציעה לבצע פרויקטים נרחבים של שיקום שכונות שיביאו לשינוי פני האזור. "את ראש עיריית תל אביב-יפו לא באמת מעניין דרום העיר. אם המסתננים היו מתגוררים בצפון העיר, כנראה שכבר מזמן הוא היה משקיע שם ומפתח".

צילום אלי סבתי
צילום אלי סבתי
צילום אלי סבתי
צילום אלי סבתי
צילום אלי סבתי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן