חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

"ארגון הטרור חמאס לא בוחל באמצעים ומנצל את תושבי עזה"

היום (שני) נפגש מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עם מזכ"ל האו"ם, מר אנטוניו גוטרש, במסגרת ביקורו הראשון בישראל מאז נכנס לתפקיד. הפגישה נערכה בהשתתפות שליח האו"ם למזה"ת, מר ניקולאי מלדינוב, המתאם ההומינטארי של האו"ם לשטחים, מר רוברט פייפר, הנציב הכללי של אונר"א, מר פייר קרנבוהל, צוותו הבכיר של המזכ"ל וכן שגריר ישראל לאו"ם, מר דני דנון, יחד עם נציגי משרד החוץ.

המתאם סקר בפני המזכ"ל את תמונת המצב האסטרטגית והכללית ברצועת עזה במישור האזרחי, הכלכלי והביטחוני, בתוך כך הציג את התקדמות מנגנון שיקום ופיקוח הרצועה, אשר הינו משותף לישראל, האו"ם והרשות הפלסטינית.

המתאם הציג בפני המזכ"ל את ניסיונותיו של ארגון חמאס לנצל לצרכי טרור כל ערוץ סיוע הומינטארי אותו מספקת ישראל לתושבי רצועת עזה, בדגש על מאמץ מתמיד להשתמש בפעילות הארגונים הבינלאומיים על מנת לפגוע בביטחון מדינת ישראל, כפי שנחשף במספר מקרים בשנה האחרונה. בהקשר זה הדגיש המתאם כי החזקת שני נעדרי צה"ל, סגן הדר גולדין ז"ל וסמ"ר אורון שאול ז"ל, לצד אזרחים ישראלים נוספים בעזה על ידי ארגון הטרור חמאס, מקשה על ישראל לנהל מדיניות אזרחית מרחיבה לסיוע לתושבי עזה.

"ארגון הטרור חמאס לא בוחל באמצעים ומנצל את תושבי עזה שוב ושוב בניסיונות לנצל את הסיוע של ישראל, זאת למרות המצוקות האזרחיות הקשות השוררות ברצועה", אמר האלוף מרדכי וציין כי "חמאס גובה מידי חודש כמאה מיליון ש"ח מתושבי הרצועה, כאשר מחיר הסכסוך הפנימי עם הרשות הפלסטינית נופל בראש ובראשונה על צווארם של תושבי הרצועה".

כמו כן, הציג האלוף מרדכי את המאמצים האזרחיים הישראלים בסיוע לאוכלוסייה הסורית בגבול רמת הגולן וכן סקר אודות הפרויקטים המרכזיים אותם מקדם המתפ"ש ביהודה ושומרון. המזכ"ל הודה למתאם על פגישתם, וציין כי שיתוף הפעולה בין האו"ם לישראל חשוב ואפקטיבי.

"ארגון הטרור חמאס לא בוחל באמצעים ומנצל את תושבי עזה"
צילום: דוברות מתפ"ש
Back to top button