חדשות הארץמבזקים

"הצבא והרשויות ממשיכים לרחם על אכזריים ולהתאכזר לרחמנים"

אלוף פיקוד המרכז רוני נומה הודיע לתושב יצהר, נשוי ואב לילד כי בכוונתו להרחיקו מביתו ומשטחי יהודה ושומרון ל-4 חודשים. רק לפני מספר חודשים ביטל בימ"ש הצבאי צו אחר שהוציא נומה לתושב. עו"ד מנשה יאדו מחוננו "למרבה הצער הצבא והרשויות ממשיכים לרחם על אכזריים ולהתאכזר לרחמנים"

משפחת פריסמן | קרדיט: אברהם שפירא

שוטרים ובלשים מימ"ר ש"י מסרו בסוף השבוע האחרון לתושב יצהר, יוסף פריסמן, נשוי ואב לתינוק, הודעה מטעם אלוף פיקוד מרכז רוני נומה לפיה בכוונתו להוציא לפריסמן צו מנהלי המרחיקו מביתו ומשטחי יהודה ושומרון לתקופה של ארבעה חודשים.

נזכיר כי לפני מספר חודשים בצעד כמעט חסר תקדים ביטל בית הדין לערעורים צו הרחקה מנהלי שהוצא כנגד פריסמן. נשיא בית הדין לערעורים אל"מ נתנאל בנישו קבע כי אין ראיות מנהליות המצדיקות צו הרחקה לפריסמן, וכי מהמידע שהוצג לו עולה כי פריסמן לא דוגל באלימות כאידיאולוגיה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
מסירת הצו לפריסמן – ללא קרדיט

השופט הוסיף עוד כי "בחינת עניינו של המערער מביאה אותי למסקנה שלא התקיימו התנאים הדרושים להארכת המגבלות", ומוסיף כי "אכן גם אם המערער היה מעורב בעבר במעשים אלימים מסוימים, לא מצאתי באותם מעשים מאפייני חומרה המצדיקים הטלת הגבלות מנהליות, בוודאי לא הגבלה מתמשכת על פני למעלה משנה". עוד קבע השופט כי פריסמן "איננו אדם המשתייך להתארגנות אלימה ואינו דוגל באלימות כאידיאולוגיה".

חרף ההחלטה כאמור בצעד שאינו ברור הודיע האלוף כעת פעם נוספת כי בכוונתו להרחיקו את פריסמן. בימים הקרובים בסיוע של ארגון חוננו צפוי להגיש פריסמן השגה כנגד הצו אשר צפוי להרחיקו מביתו, מעבודתו וממשפחתו.

"למרבה הצער הצבא והרשויות ממשיכות לרחם על אכזריים ולהתאכזר לרחמנים" אומר עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו אשר מסייע לפריסמן "אנו שומעים שערבים משתלטים על הרים בהר חברון ותוקפים אנשי עיתונות, והצבא שלא נוקט אצבע כלפי הערבים, מוציא צו כלפי יוסף פריסמן, שרק לפני מספר חודשים בימ"ש הצבאי ביטל צו הרחקה שהוצא כנגדו."

פריסמן קרא לנומה לחזור בו מהכוונה להוציא צו כנגדו "רוני נומה תחזור בך, אתה עושה מעשה שאינו יהודי ואינו מוסרי, תילחם באויבים ולא ביהודים."

מסירת הצו לפריסמן – ללא קרדיט

 

Back to top button