חדשות הארץמבזקים

המשטרה עצרה תושב השטחים תומך דאע"ש שהפיץ סרטונים של הארגון

משטרת ישראל עצרה ביום שישי האחרון, תושב השטחים בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור. בחקירתו הודה כי הוא תומך המדינה האיסלאמית (דאעש).

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם היוודע למשטרה אודות פרסומים בדף הפייסבוק שעל שמו של החשוד ובהם תמיכה גלויה במדינה האסלאמית (דאע"ש), בפעילותה, בהפצת סרטונים אודות פעילותה במדינות שונות וכן סרטונים בהם מבוצע רצח של מתנגדי המדינה האסלאמית. ממצאי החקירה עולה כי החשוד הפיץ פרסומים אלו כבר בשנת 2015 ועד כה וכי אנשים רבים צפו ונחשפו להם.

החשוד, בשנות ה 40, עד לפני מספר חודשים התגורר במחנה הפליטים שועפאט שבמזרח ירושלים, עבר להתגורר בחברון, שם נעצר ביום שישי האחרון והובא לחקירה במרחב קדם. לאור חומרת הפרסומים שנחשפו על ידי חוקרי המשטרה, בוצע ניתוח מעמיק ואיסוף הראיות אשר הובאו בפני הפרקליטות שנתנה אישורה לפתיחה בחקירה בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור. מחר יובא החשוד להארכת מעצרו בפני בית המשפט הצבאי.

במשטרה הדגישו כי איתור החשודים במרחב הסייבר, מעצרם, חקירתם והבאתם לדין הינו נדבך נוסף ומרכזי בפעילות המשטרה בתחום ההסתה לאלימות ולטרור בכלל ובדגש לירושלים. האיתור הממוקד של תומך דאע"ש בתוך תחומי מדינת ישראל , ומגוריו עד לאחרונה בשכונת עוטף ירושלים, מעלה את המסוכנות שבכך. החשש המרכזי מפרסומים מסוג זה הינם שיהיה מי שיושפע ויחליט לעשות מעשה בהשראת פרסומים מסיתים מסוג זה שעלולים להביא לפגיעה בחיי אדם.

המשטרה עצרה תושב השטחים תומך דאע"ש שהפיץ סרטונים של הארגון
אילוסטרציה
Back to top button