חדשות חוץמבזקים

מנהיג קוריאה הצפונית לצבאו: "היו מוכנים לתקיפה בכל רגע"

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און הורה לפני זמן קצר (שלישי) לצבאו "להיות מוכנים לתקיפה בכל רגע". ג'ונג און העביר את ההנחיה לצבא לאחר שקיבל דיווח ממפקדי הצבא הבכירים על תוכנית התקיפה בגואם. עוד ציין כי ימשיך לעקוב מקרוב אחר פעולותיה של ארצות הברית למשך זמן מה נוסף בטרם יקבל החלטה לתקוף.

ג'ים מאטיס מזכיר ההגנה של ארצות הברית אמר כי אם קוריאה הצפונית תחליט לעשות מעשה ולתקוף, המצב עלול להידרדר מהר מאוד למלחמה. מאטיס נשאל על ידי העיתונאים איך תגיב ארצות הברית אם קוריאה הצפונית תבצע בקרוב ניסוי ירי של ארבעה טילים בליסטיים לעבר המים סמוך לאי לגואם הנמצא תחת שליטה של ארצות הברית באוקינוס השקט, ענה מאטיס כי אינו רוצה לענות על השאלה ולהיראות כמי שחפץ בהסלמת המצב והגברת המתחים.

קראו גם:  לאחר ביקור ביידן באזור: צפון קוריאה ביצעה ניסוי בסדרת טילים

העיתונאים לחצו על מזכיר ההגנה ושאלו אותו מה תעשה ארצות הברית אם קוריאה הצפונית תשגר טיל באופן ישיר לעבר שטחה של ארצות הברית, ענה מאטיס כי במקרה כזה המצב ידרדר מהר מאוד למלחמה "אם יורים עלינו, כן – זה נקרא מלחמה".

מאטיס ציין כי לארצות הברית יש מערכות זיהוי ומעקב אחר טילים כך שהוא מניח שארצות הברית תוכל לדעת בזמן אמת ולקבוע את מהירות הטיל, "כל טיל שישוגר לעבר שטחנו ייורט" ומה אם ישוגר לעבר האי גואם? נשאל מאטיס, ענה שר ההגנה כי גם ירי לעבר האי ייורט "לארצות הברית יש מערכות משוכללות ומתקדמות להגנה מפני טילים על האי גואם, גם בים וגם בשטחה של ארצות הברית שמסוגלות להפיל טילים בליסטיים".

קראו גם:  בנט: במפגש שערכתי אתמול עם מאות הבנות שלומדות תורה לפני...

לגבי השאלה האם ארצות הברית כבר קיבלה החלטה כיצד תגיב ענה "אתה לא יכול להחליט על הדברים מראש, יש המון שיקולים ויש לנו בעלות ברית שאנחנו מתייעצים איתן". מאטיס סירב להגיב בפירוט על אופן הטיפול בקוריאה הצפונית אם תערוך ניסוי בשיגור טילים בליסטיים נוסף. "אני חושב שכדאי לשמור מעט על עמימות בנושא כדי למנוע מקוריאה הצפונית לדעת על הכוונות של ארצות הברית" אמר מזכיר ההגנה האמריקני.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן