מבזקים

אישום: קצין משטרה סירב להציג רישיון נהיגה ונמלט מניידת תנועה

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד קצין בדרגת סנ"צ במשטרת ישראל. כתב האישום הוגש בגין הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ועבירה על חוק חובת הצגת רישיון. התיק נחקר על ידי צוות צפון במחלקה לחקירות שוטרים.

על פי כתב האישום ביום 9.12.16 בשעות הערב נהג הנאשם רכב משטרתי במהירות העולה על המהירות המרבית המותרת בכביש בו נסע. עבירת התנועה תועדה באמצעות מד מהירות לייזר ידני ובעטיה עצר שוטר תנועה את הרכב. שוטר התנועה ניגש אל הרכב ועם פתיחת החלון על ידי הנאשם הריח שוטר התנועה ריח אלכוהול חריף אשר נדף מהרכב.

שוטר התנועה ביקש מהנאשם כי יציג בפניו רישיון נהיגה ואת רישיונות הרכב, אך הנאשם סירב באומרו בתקיפות "זה רכב משטרה". שוטר התנועה ביקש מהנאשם בשנית כי יציג בפניו רישיונות ושוב סירב הנאשם תוך שהוא צועק על שוטר התנועה "זה משטרתי, אתה לא מבין", וללא כל שיהוי נוסף, שילב הנאשם הילוך נסיעה ברכב ונמלט מהמקום בנסיעה מהירה, תוך שבין היתר הוא מסכל, הלכה למעשה, כל אפשרות לעריכת בדיקת שכרות.

קראו גם:  שוטרים שהוזעקו לסייע לקבלן של חברת החשמל הותקפו ברהט, 4 חשודים נעצרו

"במעשיו המתוארים לעיל" נכתב בכתב האישום "עשה הנאשם מעשה בכוונה להפריע לשוטר למלא תפקידו ולא הציג רישיון נהיגה ותעודות הנוגעות לרכב לאחר שנתבקש לעשות כן על ידי שוטר."

אילוסטרציה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן