בידורחדשות הארץמבזקים

ט"ו באב: עיריית ירושלים הציבה בכיכר ציון מיצב ענק ILOVEJLM

לרגל ט"ו באב: עיריית ירושלים וחברת "עדן" הציבו הבוקר (שני) בכיכר ציון בעיר מיצב ענק ILOVEJLM.

המיצב הייחודי הוצב בכיכר המפורסמת של ירושלים ויהווה מוקד תיירותי עולמי כפי שמתקיים בערים גדולות ומפורסמות בעולם.

המיצב, ששם את ירושלים בשורה אחת עם בירות אהבה ברחבי העולם, מבקש להציג פן נוסף בירושלים המזוהה בדרך כלל כעיר בעלת סמל תרבותי היסטורי ודתי, ולהציג בה צד חדש, סוחף ורענן של אהבה כערך אוניברסלי חוצה עדות, מגזרים וקונפליקטים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ראש העיר, ניר ברקת אמר: "כולם אוהבים את ירושלים וירושלים אוהבת את כולם. המיצב החדש מסמל את המקום המיוחד שיש לירושלים בכל אחת ואחד ואני מזמין את תושבי העיר, המבקרים והתיירים לבקר בירושלים, לבלות בה וגם לצלם את עצמם במיצב המיוחד".

בעירייה מספרים "בהמשך לשנה שעברה בה החלטנו לשים את האהבה על המפה, השנה החלטנו לשים את האהבה במרכז".

לדברי האמן הירושלמי שהעירייה וחברת עדן בחרו ליצור את המיצב, יראל יאיר: "הבחירה לעצב את המיצב באופן ייחודי בהשוואה לערים אחרות מסביב לעולם נובעת מהרצון להציג את ייחודיותה של ירושלים בשילוב השראה מיצירות אורבניות מודרניות מסביב לעולם ומצבים דומים באמסטרדם, ניו יורק וטורונטו תוך התכתבות עם שורשיה ועברה המפואר של העיר ירושלים".

הבחירה להצבת מיצב האהבה דווקא בכיכר ציון נעשתה בהמשך לפעולות שמובילה חברת עדן לעידוד וטיפוח סצנת האמנות, התרבות והפנאי במרכז העיר המתחדש של ירושלים.

סמנכ"ל עדן, החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים ליאור בר דור: "מדובר ביוזמה נוספת שהינה חלק משדרוג המרחב הציבורי בירושלים והפיכתו לחווייתי, פעיל ומושך קהל. בשבועות האחרונים כל מי שמסתובב במרכז העיר עד לשורה ארוכה של מיצבים מיוחדים שמשנים את פני המרחב. מקולנוע סולארי והקרנת סרטים חינם לכל המשפחה, דרך המטריות שחזרו לרחוב יואל סלומון ועד תזמורות פלייבק שמתופעלת על ידי הקהל ברחוב. המהלכים הללו אינם רק משדרגים את חיי התרבות בעיר, אלא תורמים לפיתוחה הכלכלי ולמסחר באזורים אלו״.

העירייה מזמינה את התושבים להעלות לדף הפייסבוק של העירייה את התמונות שלהם על המיצב.

תמונת ראש העיר ורעייתו במיצב- קרדיט: Tomer Zmora

Back to top button