מבזקיםפוליטי / מדיני

"אתם צעירים שבדמם זורמת תחושת הציונות והשליחות"

בהובלת ח"כ חיים ילין (יש עתיד) התקיים היום (שלישי) כנס ענק בהשתתפות כ-500 צעירים וצעירות מכל הארץ המתנדבים בענף החקלאות הישראלי במסגרת מועצת המתנדבים בחקלאות.

בפתיחת הכנס אמר ח"כ ילין כי "אתם צעירים שבדמם זורמת תחושת הציונות והשליחות, אהבת הארץ ועיבוד האדמה. בחרתם לעזוב הכל לטובת הצלת אבן הבניין המרכזי של מדינת ישראל." עוד אמר ילין כי "קריסת הענף החקלאי נמנעת בזכות הצעירים שבוחרים להתנדב בענף ומסמלים את העבודה העברית המודרנית.

צילום: שי רוזן

בכנס, שאותו הנחה העיתונאי יועז הנדל ושבו התארחו שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט, נחשף הפרוייקט "צעירים בוחרים בחקלאות" שמושך מדי שנה אלפי צעירים לעבוד או להתנדב בענף שסובל מקשיים רבים בשנים האחרונות. במרכז האירוע נערך פאנל בנושא "תפקידה של החקלאות בחברה הישראלית 2020" שבו השתתפו ס' הממונה על התקציבים במשרד האוצר אודי אדירי, מנהל חינוך התיישבותי במשרד החינוך בני פישר, רכז פורום עמל"י אבישי ברמן, מתנדבת מעמותת "דרור מטעמים חינוכיים" רוית אלטשולר והחקלאי גיא כחלון.

קראו גם:  לפיד: Immediately after the vote in the Knesset I went t...
צילום: שי רוזן

מטרת הכנס הייתה לחשוף את התופעה שגדלה בשנים האחרונות שבמהלכן החלו יותר ויותר ארגונים חברתיים לזהות את המגמה המדאיגה ואת החשיבות הגדולה בשמירה על החקלאות בישראל וחיבור הדור הצעיר לאדמה. כ-30 ארגונים מפעילים למעלה מ-100,00 צעירים בחקלאות בשנה. צעירים השבים לעבודת החקלאות ושמירת האדמה, רבים מהם בהתנדבות, מתוך תחושת שליחות, ציונות ואחריות על החברה הישראלית.

שר החקלאות אריאל אמר: "אתם לא עוד קצת מאותו דבר, אלא יש פה שינוי מגמה בהתייחסות לחקלאות כערך. צריך לחנך את ערכי החקלאות כבר בילדות. אני יודע שצריך לעזור ולתמוך בכם יותר, ואכן נעשה את זה."

שר הבינוי והשיכון גלנט: "מדינת ישראל זקוקה לחקלאי יותר מאשר הוא זקוק למדינה. החקלאות משמרת את הריאות הירוקות ומחנכת את האדם לעמל ויגע כפיים שהם ערך בפני עצמו."

קראו גם:  בן 30 נפצע קשה מפגיעת אופנוע ליד פתח תקווה, הרוכבת נפצעה בינוני
צילום: שי רוזן

בתום הכנס נערך דיון בוועדת החינוך של הכנסת בראשות ח"כ יעקב מרגי בנושא החזרת שבוע החקלאות למערכת החינוך. בסופו של הדיון הוחלט כי משרדי החקלאות והחינוך יקיימו ביחד עבודת מטה לצורך החזרת השבוע למערכת החינוך ובהתאם, הוועדה תעקוב אחר ביצוע הנושא. יו"ר הוועדה ח"כ מרגי קרא לנציגי המשרדים לשקול בחיוב ולקדם את הנושא.

צילום: שי רוזן
צילום: שי רוזן

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן